15 Temmuz ve Demokrasinin Arasındaki Bağı Hakkında Kompozisyon

Aşağıda 15 Temmuz ve demokrasinin arasındaki bağı hakkında kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

15 Temmuz, tarihin dönüm noktalarından biri olarak yaşanmıştır. Türk milletine karşı yapılan bir saldırı ve darbe girişimi olan bu durum, Türklerim bağımsızlığına düşkünlükleri ve vatan, millet, devlet ve din bağlılıkları nedeniyle bertaraf edilmiştir.

15 Temmuz’da insanlar demokratik haklarının farkında olarak ve bunları kaybetmemek için mücadele etmişlerdir. 15 Temmuz bu mücadelenin zirve yaptığı ve can pahasına vatanın korunması durumu bütün milleti derinden etkilemiştir. Bu bakımdan 15 Temmuz ile demokrasi arasında bir bağ bulunmaktadır.

Demokratik haklar, hukukun üstünlüğüne ve milli egemenliğin gerçekleşmesine bağlıdır. 15 Temmuz’da yapılan hain saldırı ise hukukun üstünlüğüne ve milli egemenliğe yapılan bir saldırı olduğu için demokrasiye de yapılan bir saldırı olmuştur. Hakkı, hukuku, adaleti gözeten insanlar bunun mücadelesini vermek için sokaklara çıkmışlardır.

İnsanların demokratik kaygılardan çok vatan, millet, din, devlet kaygılarıyla yola çıkmaları ve meydanlara inmeleri, demokrasinin de korunmasını sağlamıştır. Demokrasinin varlığı insanların birlik ve beraberlik içinde, mutlu ve huzurlu yaşamalarını sağlar. Barış ve esenlik içinde olmak insanların haklarına sahip olmaları anlamına gelmektedir.

15 Temmuz, demokrasi arasındaki bağ insanların vatan, millet, din ve devlet duygu ve düşüncelerinin ortaya çıkmasıyla gelişmiş ve kuvvetlenmiştir. Türk milleti, milliyetini aşk ile sevdiğini canı pahasına da olsa ortaya koymuştur.

15 Temmuz ve Demokrasinin Arasındaki Bağı Hakkında Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.