Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
15 Temmuz ve Demokrasi Arasındaki Bağı Açıklayan Kompozisyon - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022

15 Temmuz ve Demokrasi Arasındaki Bağı Açıklayan Kompozisyon

Aşağıda 15 Temmuz ve demokrasi arasındaki bağı açıklayan kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

15 Temmuz, darbe girişiminin yapıldığı hainlerin cirit attığı bir gece olarak tarihe geçmiştir. Bu gece millet olarak meydanlara çıkan halk ellerinde yalnızca Türk bayrakları ile tanklara ve milletine silah doğrultarak ateş eden gafil askerlere karşı milli bir mücadele başlatmış ve gecenin sonunda zafer kazanmayı bilmişlerdir.

15 Temmuz’da meydanlara çıkan millet, demokrasi, hukuk, din, devlet ve manevi değerler uğruna vatanına sahip çıkmak için mücadelesini ortaya koymuştur. 15 Temmuz ile demokrasinin arasındaki bağ milli egemenliği elinde bulunduran halkın azim ve kararlılıkla tanklara ve ateş eden gafil askerlere karşı kazandığı mücadeledir.

Bu mücadelenin zaferle taçlanmasının sonucunda vatan toprakları büyük çaplı bir işgal hareketinden kurulmuş, millet muzaffer olarak hainleri derdest edip yetkililere teslim ederek canı pahasına vatanını korumayı başarmıştır. 15 Temmuz, bir destan olarak kayıtlara geçerken gecenin kahramanı da tankın altına yatan, kurşunun önüne geçen millet olmuştur.

Milli iradenin hakimiyet hakkının gasbına izin vermeyen halk, silahsız bir şekilde mücadele başlatarak direnmiş ve bu direniş yeniden doğuşa gebe olarak bir milletin tarihi devamlılık şuurundan hareketle kahramanca hareket edilmesini sağlamıştır.

Düşman olan asker görünümlü hainler, emellerine ulaşamamış, hevesleri kursaklarında kalmış, hain planları bozulmuş ve kodesi boylamışlardır.

15 Temmuz ve Demokrasi Arasındaki Bağı Açıklayan Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781