1071’den 2071’e Hikaye Örneği

Aşağıda 1071’den 2071’e hikaye örneği kısaca olarak ele alacağız.

Bizi topraklarımızdan eden ve binlerce yıldır yaşadığımız coğrafyayı terk etmek zorunda bırakan düşman mücadele azmimize daha fazla dayanamıyordu. Biz de büyüklerimizin yolunu takip ederek hep savaşıyor hem de daha fazla kayıp vermemek için kendimize yeni yurtlar arıyorduk.

Böylece daha da doğuya gitmeye başladık. Doğuya gittikçe ırmaklar, ormanlar artıyor, sıcaklıkta biraz olsun değişiyordu. Etrafımdakiler hep at sırtında günlerini geçiriyor, çok az dinleniyorlardı. Öyle bir topraklara girdik ki herkes mutlu ve huzurlu bir hayat sürmeye başladı. Anneler sevinçli, çocuklar mutlu, babalar da onurluydu.

Bu topraklar bizim olana kadar mücadele ettik. Bunun adı Anadolu oldu. Anadolu topraklarında aile olarak yıllarca yaşadık. Bazı geceler konakladığımız yerde özel toplantılar yapardık. Burada bizim başımıza gelen büyüklerimiz bu topraklarda bin yıldan daha fazla sürecek bir hakimiyeti kuracağız diye bize öğüt veriyordu.

Bir gece rüyamda bundan bin yıl sonrasını görmüştüm. Topraklarımız altın değerinde, bütün zenginliklerle doluydu. İnsanlarımız barış ve huzur içinde yaşıyordu. Düşman yine gününü görmüştü. Çok heyecanlı rüyadan uyanınca hemen arkadaşlarımı etrafıma topladım ve rüyamı anlattım.

Rüyamı dinleyen arkadaşlarım bu olayın gerçek olması için dua ettiler. Biz de ailemizin çocukları olarak bin yıllık hayallerle yaşamaya ve mücadele etmeye devam ediyorduk.

1071’den 2071’e Hikaye Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.