1071’den 2071’e Hatırla ve Hayal Et Kompozisyon

Aşağıda 1071’den 2071’e hatırla ve hayal et kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

1071 yılında Anadolu kapıları Türklere açılmıştır. Türkler, Orta Asya’dan göç ederken İran üzerinden Anadolu’ya girmeye başlamışlardır. Türkler Anadolu coğrafyasında varlık göstermek için birçok savaşa maruz kalarak zaferler de kazanmışlardır. Selçuklu hükümdarı Alp Arslan da Malazgirt Savaşı’nda zafer elde ederek Anadolu’nun yurt olmasını sağlamıştır.

1071 yılı Türkler için bir başlangıç olmuştur. Anadolu topraklarının Türk yurdu olması bu yıldan itibaren yüzyıllar boyu sürmüştür. Anadolu topraklarında Türk kültür ve ahlakı, medeniyet ve birikimi yerleşik hale gelmiştir. Sanat, mimari, siyasi, ticari faaliyetler bakımından Türkler Anadolu’ya baştan başa hakim olmuşlardır.

Geçmişten günümüze Anadolu toprakları Türk yurdu olarak insanlığın son adası vazifesini de üstlenmiştir. Bu vazife şuuru Türklerde merhamet, adalet, hoşgörü anlayışının insaf, vicdan ve değer tutumları bakımından nesiller boyu yaşanmasını da sağlamıştır.

Türk örf ve adetleri, gelenek ve görenekleri, Anadolu coğrafyasında insanlığın umut adası olarak yaşanırken Türkler bütün dünyaya dinleri, dilleri, kültürleri bakımından da örnek olmayı başarmış ve ilham kaynağı haline gelmişlerdir. Geçmişte böyle olduğu gibi gelecekte de böylece olacaktır. Bu bin yıllık süreç içinde Türkler bütün insanlığa faydalı bireyler yetiştirerek varlıklarını siyasi, sosyal, dini, kültürel olarak sürdürmeyi başaracaklardır. 2071 yılı bunların yaşandığı bir süreç olacaktır.

1071’den 2071’e Hatırla ve Hayal Et Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.