Yeşilay Haftası İle İlgili Yazı Kısa

Yeşilay Haftasıyla İlgili Yazı, Yeşilay Haftası İle İlgili Yazı Kısa okuyun.

Yeşilay Haftası

Ülkemizde 1 Mart- 7 mart tarihleri arası Yeşilay Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu hafta süresince toplumda ve okullarda alkollü içecek ya da bağımlılık yaratacak maddeler kullanılmasının zararları hakkında bilgiler verilir. Bu sayede toplum bu konuda bilinçlendirilmeye çalışılır.

Toplumda alkol, sigara ve uyuşturucu madde kullanımını engellemek için Yeşilay Derneği kurulmuştur. Yeşilay Derneği’nin sembolü beyaz renk üstünde görülen yeşil bir aydır. Toplumda tüketilen bağımlılık yaratan maddeleri engellemek için kurulan Yeşilay’ın kuruluş tarihi 5 Mart 1920’dir. Denek ilk önce Hilal-i Ahder adı altında kurulmuştur. Bu kurumun amacı ülkemizdeki sigara, alkol ve uyuşturucu kullanımını devlet ile işbirliği içerisinde bulunarak engellemeye çalışmak, bunu tamamen ortadan kaldıramasa da mümkün olduğunca en aza indirebilmektir. Bizim de üzerimize düşen bu zararlı maddelerden uzak durarak Yeşilay’ı desteklemek ve böylece sağlıklı nesiller yetişmesine yardımcı olmaktır.

Yeşilay Haftası İle İlgili Çok Kısa Yazı Aktardık. Yorumlarınızı Bekliyoruz.

110 Yorum Yapılmış “Yeşilay Haftası İle İlgili Yazı Kısa

 1. Çok güzel bayıldım öğretmenimiz yeşilayla ilgili resim yazı yada şiir isdedi bende hepsini yapıcam yazı olarak bunu çok sevdim

 2. NOT:lütfen ‘ahder’sözcüğünü ahdar sözcüğü ile değiştirelim şimdiden teşekkür ederim :)
  çok güzel olmuş

 3. arkadaşlar benim kardeşim ece gürele çok yardımcı oldu ama beni tanıdınız mı????

 4. sudenaza katılmıyorum bazen sıkıcı mesela 60 tane soru yazıp çözmek ama bazen çokta eğlenceli olabiliyor

 5. gerçekten çok kısa ve çok faydalı herkese öneririm çünkü çok fazla bilgi verici ve öğretici TEŞEKKÜRLERRRRRRRRRRR

  1. Benimde ödevime yardımcı oldu.
   Hemda bir tane arkadaşımızın dediği gibi kısa ve öz olmuş.

  1. ası
   Ülkemizde 1 Mart- 7 mart tarihleri arası Yeşilay Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu hafta süresince toplumda ve okullarda alkollü içecek ya da bağımlılık yaratacak maddeler kullanılmasının zararları hakkında bilgiler verilir. Bu sayede toplum bu konuda bilinçlendirilmeye çalışılır.
   Toplumda alkol, sigara ve uyuşturucu madde kullanımını engellemek için Yeşilay Derneği kurulmuştur. Yeşilay Derneği’nin sembolü beyaz renk üstünde görülen yeşil bir aydır. Toplumda tüketilen bağımlılık yaratan maddeleri engellemek için kurulan Yeşilay’ın kuruluş tarihi 5 Mart 1920′dir. Denek ilk önce Hilal-i Ahder adı altında kurulmuştur. Bu kurumun amacı ülkemizdeki sigara, alkol ve uyuşturucu kullanımını devlet ile işbirliği içerisinde bulunarak engellemeye çalışmak, bunu tamamen ortadan kaldıramasa da mümkün olduğunca en aza indirebilmektir. Bizim de üzerimize düşen bu zararlı maddelerden uzak durarak Yeşilay’ı desteklemek ve böylece sağlıklı nesiller yetişmesine yardımcı olmaktır. Bu kadar yazı :)

    1. benim ödevimde çok yardımcı oldu.çok teşekkür ererim kendi adıma.çk beğendim kısa,öz ve anlamlı olmuş yeterli bilgiler içinde var. özet gibi olmuşş ve bu arada ben Yeşilay haftasında doğdum :D DASDAS

Bir Cevap Yazın

Top