Yapı Öğretmenliği Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Yapı Öğretmenliği bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Yapı Öğretmenliği Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Yapı Öğretmenliği Bölümü Tanıtımı:

Matematik, kimya, fizik, yapı malzemesi, teknik resim, atölye teknikerleri ( ahşap) atölye teknikleri (kagir), yapı bilgisi, yapı makinaları, meslek resmi, statik ve yapı hesapları, cisimlerin dayanımı, zemin mekaniği, yapı tasarımı, temel inşaat, topografya, betonarme, su yapıları, eğitim yönetimi, elektrik tesisat bilgisi, sihhi tesisat bilgisi, çelik yapılar, ölçme-değerlendirme, eğitim ekonomisi, yapı işletmesi ve maliyet hesapları gibi dersler uygulamalı olarak işlenir. Bu programa yalnız alt yapı, inşaat-üst yapı, yapı-yapıcılık ve yapı ressamlığı kolu çıkışlı adaylar alınmaktadır. Öğretmen ünvanı alan mezunlar, inşaat teknik liseleri, yapı ve endüstri meslek liselerinde atölye ve meslek dersleri öğretmeni olarak görev yaparlar. Özel sektör ve kamu kuruluşlarında çalışabilirler.

Yapı Öğretmenliği Nedir, Yapı Öğretmenliği Ne İş Yapar, Yapı Öğretmenliği Maaşları, Yapı Öğretmenliği İş İmkanları, Yapı Öğretmenliği İş Çalışma Alanları, Yapı Öğretmenliği Mesleği Hakkında Bilgiler, Yapı Öğretmenliği Bölümünün Geleceği, Yapı Öğretmenliği Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Yapı Öğretmenliği Bölümü Tercih Edilir mi, Yapı Öğretmenliği Tanıtımı, Yapı Öğretmenliği Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Yapı Öğretmenliği Mezunları Ne İş Yaparlar , Yapı Öğretmenliği Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Yapı Öğretmenliği İş Bulma Durumu

> Yapı Öğretmenliği Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

5 yorum

  1. Ben meslek lisesi meznuyum İnşaat teknolojisi.
    Bu teknik eğitim fakültelerine nasıl girebilirim herhanhi bir puan yok taban puanı v.s YARDIM EDEBİLİRSENİZ SEVİNİRİM…

    • merhaba Berkant kardeşim ben bu bölüm mezunuyum böyle bir bölüm artık yok kapatıldı yerine teknoloji fakülteleri inşaat mühendislikleri kuruldu.diğer inşaat müh. lerle karıştırma onlar mühendislik fakülteleri bu ise yeni kurulan teknoloji fakülteleri.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.