Üniversite Yerleştirme Puanları Düşer mi 2017 YGS LYS Haberi

2017 LYS sonuçları açıklandığında tercih süreci başlıyor. Üniversite adayları bu sene LYS sonuçlarının da erken açıklanmasıyla birlikte daha erken bir heyecana girecekler. Bu durum da haliyle onların önünde düşünmek için daha çok zaman olması anlamına geliyor. Öte yandan adayların merak ettiği husus bu sene 2017 LYS puanları düşecek mi ? 

Geçen Yıla Göre Daha Düşük Puanla Daha İyi Sıralamalar Gelirse Puanlar Düşecek

1 Temmuz 2017 tarihinde açıklanacak LYS sonuçlarına baktığımızda, önceki yıla göre aynı puanla çok çok daha iyi sıralamalar gelebileceğini görebiliriz. 2017 LYS sonuçlarında asıl olan puan değil sıralama olduğunu bir kez daha gördük. Sıralamaya göre tercih yapılacağından 2017 LYS Yerleştirme Puanları kesinlikle düşecektir. Bu sebeple adaylar kesinlikle sıralamalarına bakarak tercih yapsınlar, çünkü puanlar yanıltıcı olabilir. Kimi puan türlerinde 2016 ile 2017 LYS sonuçlarının aynı sıralamasını karşılaştırdığımızda 20-30 arası puan farklılıkları olduğunu gördük. Çıkan sonuç şudur ki, bu sene birçok bölümün taban puanı düşecek. Onun için puana bakarak değil, sıralamanıza bakarak tercih yapınız.

LYS’nin özellikle matematik ve geometri testleri yani LYS-1 sınavı bir hayli zordu. Son yılların en zor sınavlarından bir tanesi oldu. Adayların birçoğu dert yandı. Diğer LYS-4 ve LYS-5 sınavlarında durum normal. LYS-2 ve LYS-3 sınavlarının da zorluk derecesine göre bu alanları ilgilendiren bölümlerde ciddi düşüşler yaşanacak. Sayısal alanda sınava giren adaylara bu sene beklediğinden daha iyi sıralamalar geldi. Yine bu duruma ek olarak 2017 LYS üniversite yerleştirme puanları da düşecek. LYS sonuçlarınıza göre puanlarınız değil sıralamanız iyi gelmiştir, dikkatle inceleyin.

Bizim bu noktada adaylara tavsiyemiz 2017 LYS tercihi yaparken ilk olarak başarı sıralamalarına bakmak olacaktır. Çünkü en doğru ve net bilgiyi başarı sıralamanız verecektir. Adayların sorduğu LYS puanları bu sene düşer mi, sorusuna öngörüler çerçevesinde yanıt aradık.

LYS Üniversite Puanları Düşer mi Konusuyla İlgili Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

360 Yorum Yapılmış “Üniversite Yerleştirme Puanları Düşer mi 2017 YGS LYS Haberi

  1. 138 puanım düz lise mezunuyum ek tercih yapabilecekmiyiz ?? bizede sans verin artık sadece meslek lisesine 2 yıllık düz geçiş var bu şekilde bir sans istiyormm :((

  2. açıköğretim genel kültür mezunuyun ygs den 136\817 aldım aöf 2yıllı bir yere yerleşemiyorum meslek liseleri puansız aöf yerleşiyor bunun haksız bir davranış olduğunu görüyorm

  3. Arkadaşlar ben meslek lisesi çocuk gelişimi mezunuyum ygs4 puanım 343 eğer yerleşme puanları düşerse karabuk 4 yıllığı yazsam gelme ihtimali düşük mü olur acabaa ?

      1. yerlesemedım Ya.puanım 287 dır.türk dıli ve edebiyat tı istıyorum.ek tercihlerı beklıyorum,insallah puanlar duser. puanlar kısmen de olsa düşecek mı?

  4. MF 4 SIRALAMAM 72.800 EGE GIDA 72.200 KAPAMIŞ GEÇEN SENE GİRME ŞANSIM NEDİR BİLEN BİRİ CEVAP VERİRSE ÇOK SEVİNİRİM

  5. tm2 sıralamam 13 bin. bu sene hukuk kontejyanı 4 bin civarı arttığı için sıralamalarda bi değişiklik olur mu merak ediyorum? başkent tam burslu hukuk geçen sene 11 bin 900 le kapatmış. girebilme ihtimalim var mı acaba?

  6. ts 2 sıralamam 150 bin tarih veya edebıyat bölümleri gelebılırmı gelırse hangı unıversıteler gelır acil cavaplarsanız sevınırım

  7. ben 62 bindeyim . yıldızteknik kimya müh geçen sene 47 binle kapamış.gelme htiamli var mıdır? ndir acaba ?

Bir Cevap Yazın

Top