Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Üniversite Taban Puanları Düşer mi 2018 YKS ÖSYM - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Temmuz 2022

Üniversite Taban Puanları Düşer mi 2018 YKS ÖSYM

2018 YKS sonuçları açıklandığı tercih süreci başladı. Üniversite adayları bu sene YKS sonuçlarının da erken açıklanmasıyla birlikte daha erken bir heyecana girdiler. Bu durum da haliyle onların önünde düşünmek için daha çok zaman olması anlamına geliyor. Öte yandan adayların merak ettiği husus bu sene üniversite taban puanları 2018 YKS puanları düşecek mi ? 

Geçen Yıla Göre Daha Düşük Puanla Daha İyi Sıralamalar Gelirse Puanlar Düşecek

1 Temmuz 2018 tarihinde açıklanacak YKS (TYT AYT) sonuçlarına baktığımızda, önceki yıla göre aynı puanla çok çok daha iyi sıralamalar gelebileceğini görebiliriz. 2018 YKS sonuçlarında asıl olan puan değil sıralama olduğunu bir kez daha gördük. Sıralamaya göre tercih yapılacağından 2017 YKS Yerleştirme Puanları kesinlikle düşecektir. Bu sebeple adaylar kesinlikle sıralamalarına bakarak tercih yapsınlar, çünkü puanlar yanıltıcı olabilir. Kimi puan türlerinde 2017 ile 2018 YKS sonuçlarının aynı sıralamasını karşılaştırdığımızda 20-30 arası puan farklılıkları olduğunu gördük. Çıkan sonuç şudur ki, bu sene birçok bölümün taban puanı düşecek. Onun için puana bakarak değil, sıralamanıza bakarak tercih yapınız.

LYS’nin özellikle matematik ve geometri testleri yani LYS-1 sınavı bir hayli zordu. Son yılların en zor sınavlarından bir tanesi oldu. Adayların birçoğu dert yandı. Diğer LYS-4 ve LYS-5 sınavlarında durum normal. LYS-2 ve LYS-3 sınavlarının da zorluk derecesine göre bu alanları ilgilendiren bölümlerde ciddi düşüşler yaşanacak. Sayısal alanda sınava giren adaylara bu sene beklediğinden daha iyi sıralamalar geldi. Yine bu duruma ek olarak 2018 YKS üniversite yerleştirme puanları da düşecek. YKS sonuçlarınıza göre puanlarınız değil sıralamanız iyi gelmiştir, dikkatle inceleyin.

Bizim bu noktada adaylara tavsiyemiz 2018 YKS tercihi yaparken ilk olarak başarı sıralamalarına bakmak olacaktır. Çünkü en doğru ve net bilgiyi başarı sıralamanız verecektir. Adayların sorduğu YKS puanları bu sene düşer mi, sorusuna öngörüler çerçevesinde yanıt aradık.

2018 Üniversite Taban Puanları İçin Tıklayınız

TYT AYT YKS Üniversite Puanları Düşer mi Konusuyla İlgili Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. AHmet dedi ki:

  Dilde 31 bindeyim Uşak İngiliz dili edebiyatı yada Amasya İngilizce mütercim gelir mi

 2. Rumeysa dedi ki:

  Sozelden 20 bindeyim samsundan okul oncesi gelir mi lutfen cvplayin

 3. ahmet dedi ki:

  geçen yıl dil de 33 binle alım yapan bölüm bu yıl 60 bin ile alır mı

 4. Anonim dedi ki:

  dilde 60 bindeyim. 33 bin le geçen yıl alım yapan bölüm gelir mi

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781