Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Temmuz 2017

Üniversite Affı Son Durum

Üniversite affında son durum nedir 2017, üniversite affı ne zaman son dakika haberleri bu sayfada sizlerle paylaşıyoruz.

Üniversite Affında Gelişme

Herhangi bir sebeple kayıtlı bulundukları üniversiteden ilişikleri kesilen öğrencilerin sayısı hiç de az değil. Söz konusu öğrencilerin bu yıl itibariyle sayısı 100 bini aşmış durumda. Yeniden okullarına kavuşmak isteyen binlerce öğrenci af yolu gözlüyor. Bir diğer beklenti de 25 Şubat 2011’den önceki yılları kapsayan af süresinin daha da uzatılması yolunda.

Son iki yılda üniversitelerden ilişiği kesilen öğrencilerin sayısı yüz bini aştı. Öğrencilerin pek çoğu gelebilecek olan affın peşinde. Bunun dışında alternatif olarak 25 Şubat 2011’e kadar yükseköğretim kurumlarında kayıtlı ve terör suçu hariç herhangi bir nedenle üniversiteden kaydı silinmiş olanların okullarına yeniden dönmelerini sağlayacak olan  affın genişletilmesi talep ediliyor. 43 bin 413 öğrenci bu af ile üniversiteleriyle yeniden buluşmuştu.

Mecliste on milletvekili, söz konusu af kapsamının genişletilmesi için kanun teklifi hazırladı. “Yükseköğretim Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi”; Zühal Topçu, Mehmet Erdoğan, Alim Işık gibi 10 milletvekili tarafından imzalanarak meclise sunuldu. Kanun teklifiyle 25 Şubat 2011 tarihinden itibaren üniversiteleriyle ilişiği kesilen aşağı yukarı 150 bin öğrencini aftan yararlanması amaçlanıyor.

2016 2017 Üniversite Affı İle İlgili Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Rabia Dalboy dedi ki:

  lütfen af çıkarn tekrar üniversiteye gitmeye hak kazanlım

 2. Mikail dedi ki:

  Lütfen üniversite affını gerçekleştirin mağduruz..

 3. Füsun Sırtlan dedi ki:

  Bende 2004 yılında eğitimimi bırakmak zorunda kaldım.işe girmiştim,evlilik,ardından çocuk derken devam ettiremedim.yarım kalan eğitimimi tamamlamak istiyorum.içimde ukde olarak kalmasın.hayalini kurduğum diplomaya sahip olmak istiyorum.

 4. k dedi ki:

  TBMM ‘ne sesleniyorum 1998 ve daha öncesi başörtüsü mağdurları için lütfen bir kez daha af getirin ……

 5. GÜRHAN dedi ki:

  2007’de kayıt dondurdum ve umut işte hala bekliyorum :(

 6. GÜRHAN dedi ki:

  2007’de kayıt dondurdum ve umut işte hala bekliyorum :(

 7. Mehmet dedi ki:

  Ben Bahçeşehir Üniversitesi Elektrik & Elektronik Mühendisi bölümünden maddi imkanlar ve ailevi nedenlerle kayıt yaptıramadım.İmkan acılması ve kayıt yapmam için gereginin yapılmasını arz ederim.Eğitime destek verilerek bu durumlarda okuyaman arkadaşlarımıza destek olunmasnı rica ediyoruz.

 8. Gülser Kaya dedi ki:

  Odtü hazırlığı geçemediğim için üniversiteye devam edemedim. Koşullarım gereği Ankara’da okumam imkansız şu anda. Afla birlikte puanımızın tutuğu bölüme geçme hakkınının da olmasını isterim.

  1. Anonim dedi ki:

   zaten öyle bir hak af cıkınca herkese var.yatay geciş dogrultusunda yapabilirsiniz

 9. Aydin dedi ki:

  Aff istiyoruz

 10. Ali dedi ki:

  ÖNEMLİ !!!!
  AF BEKLEYENLER TEK BİR ÇATI ALTINDA BİRLEŞTİK GRUBUMUZUN ADI ” Öğrenci Affı istiyoruz ” hepinizi bekliyorum gelin birlikte mücadele edelim af için

 11. Gözde dedi ki:

  2007’de kayıt dondurdum ve umut işte hala bekliyorum :(

 12. Kardelen dedi ki:

  1998 başörtüsü sebebiyle Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü vizelere alınmadım. TBMM den Öğrenci affının çıkarılmasını istiyorum.

 13. Glsh dedi ki:

  Alttan 4 dersim kalmıştı ise girdim evlendim ikizlerim oldu okul kaldı gerçek hayat mücadelesine giristim.. Bugün gittim öğrenci işlerine konuştum adam güldu artık af gelmez çok zor dedi aglayarak geri geldim.. pismanim ama maddi durumlar yuzunden bitmedi calismam lazimdi.. Inşallah af çıkar 2yilim çöpe gitmez

 14. Ömer dedi ki:

  ÖNEMLİ !!!!

  AF BEKLEYENLER TEK BİR ÇATI ALTINDA BİRLEŞTİK GRUBUMUZUN ADI ” Öğrenci Affı istiyoruz ” hepinizi bekliyorum gelin birlikte mücadele edelim af için

 15. Anonim dedi ki:

  1997 den itibaren öğrenci affı istiyoruz .

 16. Seyitahmet dedi ki:

  Okuma şansı için af istiyoruz 2005 mağduruyum

 17. Fırat dedi ki:

  Öğrenci affı bekleyen tüm arkadaşları Facebook grubumuza bekliyorum grup kurduk af çıkması için kasım ayından bu yana yılmadan pes etmeden mücadele ediyoruz öncelerinde chp kanun teklifi verdi akp reddetti sonra öğrenci affı için akpli bir vekil el attı dosya hazırladı kanun teklifi hazırladı şimdi meclise sunması için onu ikna etmeye çalışıyoruz akşamları #öğrenciaffı hashtagı ile twit arıyoruz her hafta meclise gidiyoruz sizde aramıza katılın öğrenciaffı çıkması için birlikte mücadele edelim Facebook grubumuzun adı Öğrenci affı istiyoruz

 18. Sait dedi ki:

  Arkadaşlar neden hala grubumuza gelmiyorsunuz gelin öğrenci affı için hepbirlikte mücadele edelim çok yol katettik kasım ayından bu yana çabalıyoruz akp li eğitim komisyonu bir vekil kanun teklifi hazırladı şuan genel kurula sunmasını bekliyoruz Facebook grubumuzun adı Öğrenci affı istiyoruz

  1. Preveze deniz savasi. dedi ki:

   Kapali grup paylasilmiyor birsey.whats app grubuna yonlendiriliyor.bosuna katilmayin

 19. Burçin dedi ki:

  Af istiyorum fazla bişey değil okumak istiyorum. Duyun sesimizi. 🙏

 20. Anonim dedi ki:

  Arkadaşlar. Bakın. Bende. Çok. İstiyorum. Af. Çıkmasını.. 2 senedir. Kaydım. Silindi. hangi. Kapıya. Gittiysem. Bin pişman. Oldum. Aylardırda. Buralarda. Haber. Bekliyorum. lakin. Benim. Hiç. Ümidim. Kalmadı. önümüzde. Lys. Sınavı. Var. Bence. Ona. Kasın. Yani.kendi. Görevinizi. Kendiniz. Kesin. Haa. Sakın. Yanlış. Anlamayın. bana. Sürpriz. Bile. Görünmüyor. Allah. Hayırlısını. Nasip. Etsin

 21. rainman dedi ki:

  Ben 87 kotluyum kendi isteğimle ünv. ayrldım 2.ünv. diye birşey çıkmış bundan faydalamam için lise diplomamın arkasın ı kendi isteğimle yazısının değişmesi gerekiyor bunun içinde af gerekiyor..veya kaldığım yerden devam ederim..
  92 de ayrıdım 5 yılım geçti ,affın çıkmasını bekliyoıruz

 22. Ayşegül dedi ki:

  Yeterlik sınavında başarılı olamadığı için doktoradan atılanlarıda kapsar mı ?

 23. Nuh bahar dedi ki:

  2004 de kayıt dondurmustum sonrası kaydın silindi inşallah beni kapsat

 24. Anonim dedi ki:

  94 ten kayıt yenilemedim inş bu yıllarida kapsar

 25. Ibrahim dedi ki:

  1997 senesinde kayıt yaptırdım. Hiç sınava girmedim.simdi af çıksa okumaya devam ederim.

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları