11:11 pm - Pazar Mart 26, 2017

Üniversite Affı Son Durum

Pazar, 1 Ocak 2017, 20:31 | Sizden Gelenler | 127 Yorum

Üniversite affında son durum nedir 2017, üniversite affı ne zaman son dakika haberleri bu sayfada sizlerle paylaşıyoruz.

Üniversite Affında Gelişme

Herhangi bir sebeple kayıtlı bulundukları üniversiteden ilişikleri kesilen öğrencilerin sayısı hiç de az değil. Söz konusu öğrencilerin bu yıl itibariyle sayısı 100 bini aşmış durumda. Yeniden okullarına kavuşmak isteyen binlerce öğrenci af yolu gözlüyor. Bir diğer beklenti de 25 Şubat 2011’den önceki yılları kapsayan af süresinin daha da uzatılması yolunda.

Son iki yılda üniversitelerden ilişiği kesilen öğrencilerin sayısı yüz bini aştı. Öğrencilerin pek çoğu gelebilecek olan affın peşinde. Bunun dışında alternatif olarak 25 Şubat 2011’e kadar yükseköğretim kurumlarında kayıtlı ve terör suçu hariç herhangi bir nedenle üniversiteden kaydı silinmiş olanların okullarına yeniden dönmelerini sağlayacak olan  affın genişletilmesi talep ediliyor. 43 bin 413 öğrenci bu af ile üniversiteleriyle yeniden buluşmuştu.

Mecliste on milletvekili, söz konusu af kapsamının genişletilmesi için kanun teklifi hazırladı. “Yükseköğretim Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi”; Zühal Topçu, Mehmet Erdoğan, Alim Işık gibi 10 milletvekili tarafından imzalanarak meclise sunuldu. Kanun teklifiyle 25 Şubat 2011 tarihinden itibaren üniversiteleriyle ilişiği kesilen aşağı yukarı 150 bin öğrencini aftan yararlanması amaçlanıyor.

2016 2017 Üniversite Affı İle İlgili Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

127 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Üniversite Affı Son Durum"

 1. Fırat dedi ki:

  Arkadaşlar Öğrenci AFFI bekliyenleri tek bir çatı altında toplamaya çalışıyoruz facebook grubumuz var adı Öğrenci Affı istiyoruz hepinizi grubumuza bekliyorum burda tek başınıza sesinizi duyuramazsınız af cikmasi için hep birlikte mücadele edelim akp vekili halil etyemez kanun teklifi hazırladı öğrenci affı için sesimizi duyurduk affin daha cabuk çıkması icin kalabalık olup hepbirlikte mücadele etmeliyiz

 2. veli dedi ki:

  2012’de üniversiteyi kazandım; fakat kaydolamadım. şimdi kaydolmak istiyorum. benim için çok önemli. af istiyorum.

 3. Nuh bahar dedi ki:

  Bu gün ygs2017 sınavına 2 dk geç kaldım diye içeri almadılar 2004 den kaydım var ve aff bekliyorum

 4. Öğrenci Affında General dedi ki:

  Facede toplandık sizde katılın buraya yazmayla olmaz Grubun adı Öğrenci Affı istiyoruz
  Twitter dan da kayithakkimiver adlı kişiyle iletişime geçebilirsiniz

 5. Sait dedi ki:

  Arkadaşlar Öğrenci Affı Bekliyen kişileri tek bir çatı altında toplamaya çalışıyoruz facebook grubumuz var adı Öğrenci Affı istiyoruz hepinizi grubumuza bekliyorum burda tek basiniza sesinizi duyuramazsiniz af çıkması için hepbirlikte mücadele edelim

  • zülal zeynep çağlar dedi ki:

   1973 yılından af bekliyorum. yaşlı fakat umutlu bir mimar olmak adına…

 6. Cetz dedi ki:

  Bu affa ihtiyacımız var lütfen duyun sesimizi :(

 7. Sema dedi ki:

  Öğrenci af istiyoruz. Ltfn Bu gençler için Yeni şans vermek. Bu kadar zor olmamalı.

Yorum Yazın