6:39 pm - Pazartesi Mart 27, 2017

Milli Kültür İle İlgili Yazı

Perşembe, 22 Eylül 2016, 19:23 | Sizden Gelenler | 6 Yorum

Milli kültür ile ilgili yazı hakkında bilgi kısaca

Her milletin kendine ait bir kültürü, maddi ve manevi değerler bütünü vardır. Bunların hepsine birden milli kültür adı verilir. İnsanlar yaşadıkları yerlere göre farklı kültür özellikleri gösterebilir. Bir toplumun diğer topluluklara göre yaşam tarzı, örf ve adetleri, bilgi birikimi gibi konulardaki farklılıkları, kültür farklılıklarını oluşturmaktadır. Milli kültür bir milleti ayakta tutan değerdir.

Halkın gelişmesine önem veren, sosyal, manevi, milli ve kültürel açıdan iyi gelişmiş bir millet tarihin her döneminde iyi konumda yer alır.

Dünyada devam eden savaşlar kültür üzerinde de etkisini göstermektedir. Yenileşme ve özgürlük gibi hareketlerle ortaya çıkan savaşlar, psikolojik ögeleri de içermekte ve bu sayede birçok şeyi aynı anda etkilemektedir. Bir toplumun yaşamına dışarıdan müdahale edilmesi kültürlerin yok olmasına neden olabilmektedir.

Türkiye’nin jeopolitik, jeostratejik, jeoekonomik ve jeokültürel değerleri dünyadaki diğer toplumlar arasında çok önemli bir konumdadır. Devletin de millet içindeki insanlarda olduğu gibi kültürel varlığın devamlılığını sağlaması ve dünya düzenine karşı önlemler alması gerekmektedir.

İnsanlar kültürel değerleri ile birçok yönden birbirlerinden ayrılmaktadır ve geleceklerini de bu kültürel değerler etkilemektedir. Ülkemizde de büyük bir kültürel ağ ve kültürel mozaik hakimdir.

Milli Kültür İle İlgili Yazılar Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

6 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Milli Kültür İle İlgili Yazı"

  1. elisa dedi ki:

    çook güzel olmuş elinize sağlıık

  2. deniz dedi ki:

    çok sağolun güzel olmuş

Yorum Yazın