İnsanlar Arasındaki İletişimde En büyük Problem Nedir

İnsanlar arasındaki iletişimde en büyük problem nedir hakkında bilgi kısaca

İnsanlar arasındaki iletişimin en büyük problemlerinden biri insanların birbirini dinlememeleridir. İnsanlar karşısında iletişim halinde olmak istedikleri insanlara bir şeyler anlatmak ister. Ancak insanın karşısındaki kişi söylediklerine kulak vermiyorsa ve dinlemediği anlaşılıyorsa iletişim problemleri ortaya çıkar.

Karşımızdaki insan bize bir şeyler söylemek istediğinde büyük bir dikkatle karşımızdakini dinlememiz gerekir. Zira dinlemediğiniz birinin ne anlatmaya çalıştığını anlamak mümkün değildir. Karşımızdaki insanla iyi bir iletişim kurmak ve onu iyi anlamak için o insanı iyi dinlemek ve empati kurarak anlamaya çalışmak gerekir.

Bir insan karşısındaki insana değer vermiyorsa veya anlattıklarını önemsemiyorsa, negatif yönde bir iletişim meydana gelecektir. İnsanlar arasındaki iletişimde en büyük problemlerden birisi budur. Her insanın çok değerli olduğunu ve herkesin kendince önemli şeyler anlattığını kabul etmek gerekir. Bu da karşımızdaki insan kim olursa olsun onu çok iyi dinlememizi gerektirmektedir.

İnsanlar Arasındaki İletişimde En büyük Problem Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

6 Yorum Yapılmış “İnsanlar Arasındaki İletişimde En büyük Problem Nedir

    1. Çok Ama Çok Teşekkür Ederim Yardımıyla Ödevim Bitmiş Oldu . . . . . . . . :) :):):):)

Bir Cevap Yazın

Top