1:30 am - Salı Mart 28, 2017

Elektrikli aletler keşfedilmeden önce insanlar nasıl yaşardı ve neler yaparlardı

Cumartesi, 28 Ocak 2017, 22:54 | Sizden Gelenler | 3 Yorum

elektrikli aletler keşfedilmeden önce insanlar neler yaparlardı,Elektrikli Aletler Keşfedilmeden Önce İnsanlar Yaşamları konularındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Elektrikten önceki dönemi hayal edebilmeniz için, aile büyüklerinin anlattığı hikayeleri dikkatle dinlemeli ve hayal etmeliyiz. Sizler için bu yazımızda dinlediğimiz hikayeleri derledik.

Elektrikten önce çamaşır yıkamak için, leğenler kullanılırdı ve buzdolabı yerine yiyecekleri soğuk tutabilmek adına evin içindeki çukurlar kullanılırdı. Akşamları televizyon yerine sohbetler edilirdi ve küçükler kendi aralarında oyunlar oynardı.

Günlük hayat haricinde, tarım yapılırdı ve tarım ürünleri elektronik eşyalar olmadığından ötürü el ile toplanıp satılırdı. Erkekler gün içerisinde kahvehanelerde zaman geçirirlerdi.

Elektrikli aletler keşfedilmeden önce insanlar nasıl yaşardı ve neler yaparlardı konusundaki yorumlarınızı sitemizde paylaşabilirsiniz.

eskiden yaşam istanbul

3 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Elektrikli aletler keşfedilmeden önce insanlar nasıl yaşardı ve neler yaparlardı"

  1. deniz dedi ki:

    bilgiler çok güzel çok beğendim sağolun …!!!!!

  2. derya dedi ki:

    sayfa güzel ama çok kısa hiç beğenmedim

  3. derya dedi ki:

    sayfa güzel ama çok kısa hiç ama hiç beğenmedim

Yorum Yazın