Ekmek İsrafı İle İlgili Yazı

Ekmek israfı ile ilgili yazı hakkında bilgi kısaca

Boş yere bir şeyi harcamak ve bir şeyi tam olarak kullanmadan ziyan olmasına neden olmaya israf adı verilir. Ülkemizde her şeyden önemlisi ekmek israfı yapılmaktadır. Her yıl tonlarca ekmek çöpe atılmakta ve bir yiyecek israf edilmektedir.

Her yıl bu denli ekmeğin israfı hem boşu boşuna enek harcanması hem de ülke ekonomisine zarar verilmesi anlamına gelir. Her gün çöpe atılan ekmekler çöpe atılmasa beş yüz okul ve kilometrelerce yol yapılacak tutara ulaşılabilirdi. Ayrıca bu kadar aç insanın olduğu dünyamızda ekmeklerin çöpe atılması insan vicdanına dokunan bir durumdur. Bu nedenle ekmek israfı herkesin duyarlı olması gereken bir durumdur. Herkes yiyebileceği kadar ekmek almalı ve aldığı ekmeği tüketmelidir.

İsrafın iyi bir tarafı yoktur. Bu sadece ekmek israfında değil, her türlü israfta da böyledir. İsraf konusunda herkesin bilinçlenmesi ve ekmek israfının önüne geçilmesi gerekmektedir. Ekmeğin bize ulaşana kadar geçirdiği aşamaları, verilen emekleri ve aç insanları hatırlamalı, ekmek israfına bir son vermeliyiz.

ekmek_istaf___460852586

Ekmek İsrafı İle İlgili Yazı Vikipedi Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

4 yorum

  1. çok iyi hazırlayanın ellerine sağlık, ekmek israfı hakkında yazı kısa ve özet tam istediğim gibi güzel yazılmış, yorumuma katılan olur olmaz ama daha iyisi yok. :)

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.