Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ocak 2018

Doğal Kaynaklarımızın Bilinçsizce Tüketilmesi Gelecek Nesillerin Yaşantılarını Nasıl Etkiler

Doğal kaynaklarımızın bilinçsizce tüketilmesinin insan yaşamına etkileri hakkında bilgi kısaca, Doğal kaynaklarımızın bilinçsizce tüketilmesi gelecek nesillerin yaşantılarını nasıl etkiler

Doğal kaynaklar sonsuz bir miktara sahip değildir. Bilinçsiz bir tüketime maruz kaldıklarında kirlenirler ya da tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalırlar. İnsanların doğal kaynakları gelişigüzel bir şekilde kullanmaları ile çevrede bazı problemler baş göstermeye başlar, sular kirlenir, içme suyu azalır, toprak yok olur, ormanlık alanlar azalmaya başlar. Bunun gibi doğal kaynakların yavaş yavaş ortadan kalkması durumunda canlı hayatı tehlikeye girer ve tüm insanlığın zararına olan bazı durumlar ortaya çıkar. Örneğin su kirliliğinin oluşmaya başlaması salgın hastalık görülmeye başlanması için bir tehdittir. Bunun gibi bilinçsiz tüketimin neden olduğu problemler, gelecek yıllar için canlılığın devamını büyük tehlikeye sokar. Yani gelecek nesiller tehlike altına girmiş olur.

Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi ülkemizde de sular kirletilmektedir. Örneğin denizler kirlendikçe denizde yaşayan canlıların bir çoğu hayati tehlikeyle karşı karşıya kalır ve bu türlerin yok olmasına kadar uzanan bir tablo haline gelir. Denizler bu şekilde kirletilmeye devam ederse denizde yaşayan canlılar tamamen yok olacaktır. Bunun yanında sanayileşme ve fabrikaların yoğunlaşması sonucu Marmara Bölgesi’nde ciddi miktarda hava kirliliği görülmektedir. Hava kirliliği insan sağlığını büyük oranda tehdit eden bir faktördür ve mutlaka önlem alınmalıdır.

indir

Doğal Kaynaklarımızın Bilinçsizce Tüketilmesi Gelecek Nesillerin Yaşantılarını Nasıl Etkiler Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. selma dedi ki:

  çok güzel teşekkür ederim sizlere

 2. ahmet altay dedi ki:

  Burası çok iyi bir yer performansma çok yrdmcı oldu hepnze teşşekkürler..

 3. ezgi dedi ki:

  performans ödevime çok yardımcı oldunuz çok taşekür ederim

 4. burak dedi ki:

  ben çok güzel performanstan kesin 100 alıcam

  1. batuhan çetin dedi ki:

   kardeşim helal olsun yazan ellerin dert görmesin salıcakla kal kardeşim …

 5. yurdi dedi ki:

  bence çok güzel bir bilgi teşekkür ederim çok işime yarayacak

  1. emre dedi ki:

   evet projemde çok yardımcu oldu

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları