Doğa İle İlgili Deneme Yazısı

Doğa ile ilgili deneme yazısı hakkında bilgi kısaca

Tüm canlı ve cansız varlıklar doğanın bir parçasıdır. Doğa dendiğinde akla ilk olarak yeşil ağaçlar, akarsular, kokulu rengarenk çiçekler, şakıyan kuşlar gelir. Çevremiz de doğa içinden bir parçadır. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte bize hayat veren doğa zarar görmektedir.

Çevre bilincinin uyanmasıyla çevrenin ve doğanın tehdit altında olduğuna dair filmler çekilmektedir. Bu filmlerde doğanın yok olmasının bizi nasıl bir duruma sokacağına değinilmekte ve insanlara çevre bilinci kazandırılmaya çalışılmaktadır. Ancak gerekli önlemler alınmazsa bu filmlerde gördüğümüz birçok şey hatta belki de daha kötüsü başımıza gelecektir. Bu nedenle insanlar doğayı korumak için bir an önce bilinçlenmelidir. Çevreyi kirletme potansiyeli olan kurum ve kuruluşlar da önlem almalı ve çevreyi kirletmemelidir. Çevreyi korumak için herkes üzerine düşeni yaptığında gelecek nesillere güvenle bırakılabilecek bir doğa olacaktır.

Amasya-doga-manzarasi

Doğa İle İlgili Kompozisyon Yazısı Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

4 yorum

  1. beğendim süper olmuş emeğinize sağlık, doğayla ilgili deneme yazısı kısa yazılmış istediğim gibi, bu arada sınıfın en çalışkanı benim, kıskanmayın :)

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.