8:30 pm - Perşembe Mart 23, 2017

Biyoloji İle İlgili Meslekler

Pazar, 25 Eylül 2016, 22:20 | Sizden Gelenler | 4 Yorum

Biyoloji İle İlgili Meslekler Nelerdir

Çevremizde biyoloji ile ilgili pek çok meslekle karşılaşmak mümkündür. Bu meslekler arasında genetik mühendisliği, çevre danışmanlığı, laborantlık, öğretmenlik, araştırma görevlileri vardır.

Örneğin  biyoloji derslerine giren biyoloji öğretmenleri biyoloji alanında bir meslek seçmişlerdir. Laboratuvarda araştırmalarla çeşitli ürünler üreten ya da geliştiren insanlar da yine biyoloji alanında bir meslek yapmaktadırlar. Genetik mühendisliği zaten tamamen biyoloji ile ilgili bir alan iken çevre danışmanlığı, yapılan park ve bahçelerin plan ve projelerinin düzenlenmesi ve bu alanlarda yaşam koşullarının iyileştirilmesi ile ilgilenir. Tüm bu meslekler biyolojinin alt dallarıyla ilgilenirler.

Biyoloji bölümü mezunu kişiler Orman Bölge Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlıkları’nda kendine uygun pozisyonlarda çalışabilirler. Gıda sektöründeki şirketler ise üretilen gıdaların kontrolü için bir biyolog çalıştırmak zorundadır.

Biyoloji Meslekler Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

4 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Biyoloji İle İlgili Meslekler"

 1. Murat dedi ki:

  Yazdıklariniz iyi ancak çok yeterli değil bana göre.

 2. ebru dedi ki:

  Biyoloji daha genis bir alani kapsar cok kisa kesmissiniz daha fazla bilgi istiyorum. Peki biyolojinin onu acik mi ben biyoloji alaninda okumak istiyorum

 3. rabia dedi ki:

  Bunlar yetmez hocayaaaaa

 4. seval dedi ki:

  Bence daha fazla meslek yazin

Yorum Yazın