Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2018

Ağız Diş Sağlığı Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Ağız Diş Sağlığı bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Ağız Diş Sağlığı Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Ağız Diş Sağlığı Bölümü Tanıtımı:

Öğrenimi 2 yıllık, Asıl olarak Diş hekimi yardımcısı hemşire yetiştirmek amaçlanıyor. Genelde kız öğrenciler alınıyor. Hem 1 hem de 2. sınıflarda öğrenciler Diş Hekimliği Fakültesi bünyesindeki staj görüyorlar. Kontenjan 20 kişi. Mezunlara sağlık teknikerleri diploması veriliyor. Devlet hastanesi ve özel hastaneler de çalışma imkanları var.

Ağız Diş Sağlığı Nedir, Ağız Diş Sağlığı Ne İş Yapar, Ağız Diş Sağlığı Maaşları, Ağız Diş Sağlığı İş İmkanları, Ağız Diş Sağlığı İş Çalışma Alanları, Ağız Diş Sağlığı Mesleği Hakkında Bilgiler, Ağız Diş Sağlığı Bölümünün Geleceği, Ağız Diş Sağlığı Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Ağız Diş Sağlığı Bölümü Tercih Edilir mi, Ağız Diş Sağlığı Tanıtımı, Ağız Diş Sağlığı Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Ağız Diş Sağlığı Mezunları Ne İş Yaparlar , Ağız Diş Sağlığı Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Ağız Diş Sağlığı İş Bulma Durumu

> Ağız Diş Sağlığı Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. arif dedi ki:

  ben lise 2. sınıftayım ve bu bölümü düşünüyorum bölüm iyimi ataması varmı beni bilgilendire bilirmsiniz lütfen

   1. Dilan dedi ki:

    Fizik tedavi teknikerliği ile agiz ve dis sagligi arasında kaldım sizce hangisi?

 2. Anonim dedi ki:

  Arkadaslar tıbi dökümantasyon ve sekreterlik nasıl acabaa

 3. Ebru dedi ki:

  Arkadaşlar odyometri mi ağız ve diş sağlığı mı?

 4. Anonim dedi ki:

  Merhaba arkadaslar ben doğan.ben ağiz ve diş sagligi bolumunu tercih yaptim.arastirmalarima gore guzel bolum sizce nasil atanmalari var mi?

  1. deniz dedi ki:

   atamaları pek iyi değil yani bir attye göre çok düşük ama atanamazsın diye bir şey de yok. ben ads teknikeriyim bir özel hastanede yüksek maaşla işe başladım diplomam olduğu için çünkü artık bizlere muhtaçlar denetimde ceza yiyorlar o yüzden mecbur kalıyorlar :) kazandıysan hakkını ver oku çalış çabala çok iyi yerlere gelirsin hayırlı olsun :)

   1. Ulukan dedi ki:

    Bir attye göre nasıl atamaları az ya ben şuan attyim ve bu yıl 90 kişi alındı ama ads den 700 kişi alınmış son tercihde

    1. Hatice dedi ki:

     Hayır700 kişi ne alaka

   2. Hatice dedi ki:

    Çalıştığınız hastanenin adını ogrenebilirmiyim

   3. mehmet dedi ki:

    iyi günler deniz bende ads okuyorum özelde ne kadar maaş aldığınızı öğrenebilirmiyim biliyorum muayeneye göre değişiyor ama genel olarak bizler ne kadar maaş alıyoruz

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları