11:50 pm - Pazar Aralık 4, 2016

Ağız Diş Sağlığı Bölümü Nedir Tanıtımı

Pazartesi, 22 Ağustos 2016, 23:09 | Güncel | 160 Yorum

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Ağız Diş Sağlığı bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Ağız Diş Sağlığı Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Ağız Diş Sağlığı Bölümü Tanıtımı:

Öğrenimi 2 yıllık, Asıl olarak Diş hekimi yardımcısı hemşire yetiştirmek amaçlanıyor. Genelde kız öğrenciler alınıyor. Hem 1 hem de 2. sınıflarda öğrenciler Diş Hekimliği Fakültesi bünyesindeki staj görüyorlar. Kontenjan 20 kişi. Mezunlara sağlık teknikerleri diploması veriliyor. Devlet hastanesi ve özel hastaneler de çalışma imkanları var.

Ağız Diş Sağlığı Nedir, Ağız Diş Sağlığı Ne İş Yapar, Ağız Diş Sağlığı Maaşları, Ağız Diş Sağlığı İş İmkanları, Ağız Diş Sağlığı İş Çalışma Alanları, Ağız Diş Sağlığı Mesleği Hakkında Bilgiler, Ağız Diş Sağlığı Bölümünün Geleceği, Ağız Diş Sağlığı Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Ağız Diş Sağlığı Bölümü Tercih Edilir mi, Ağız Diş Sağlığı Tanıtımı, Ağız Diş Sağlığı Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Ağız Diş Sağlığı Mezunları Ne İş Yaparlar , Ağız Diş Sağlığı Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Ağız Diş Sağlığı İş Bulma Durumu

> Ağız Diş Sağlığı Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

 2017 YGS Soruları ve Yorumlar İçin Tıkla

160 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Ağız Diş Sağlığı Bölümü Nedir Tanıtımı"

 1. derya diyor ki:

  Agiz ve dis sagligi kazanc durumu nasildir??

 2. Gulcin diyor ki:

  Isitme engelim var bu bolumu tercih edebilir miyim

 3. Yasmin diyor ki:

  Bu bölüm iş olanaklari iyi mi kolay iş bulunur mu?
  Ayrıca her şehirde bölümü yokmu?
  Sakarya da yok sanırım..

 4. ebru diyor ki:

  Ticaret meslek lisesi mezunlari bu bolumu secebilir mi

  • beseamuş diyor ki:

   Evet ygs2 puan türünden yeterli puanı alan öğrencilerin hangi liseden mezun oldukları gözönünde bulundurulmadan öğrenci yerleştirilir.

 5. Sema diyor ki:

  Agiz ve diş sağlığından her sene kac kisi alıyor

 6. BAYRAM diyor ki:

  ben ticaret lisesi okuyorum son sınıfım büro yönetim alanından bu dalı seçtim bu bölüme sınavsız geçiş hakkı varmış meslek liselerinin acaba doğrumu

Yorum Yazın

Yararlı Bağlantılar