2017 LYS Tarih Soruları ve Cevapları LYS-4 Sosyal Bilimler ÖSYM Sayfası

Tarih LYS-4 sınavı sona erdi. Üniversite adayları LYS tarih soruları nasıldı yorumları merak ediyor. ÖSYM tarafından 10 Haziran 2017 LYS 4 tarih soruları açıklanır açıklanmaz aşağıda sayfamızda olacak. Bu arada LYS tarih soruları ve cevapları adına hatırladıklarınızı yorum olarak sayfanın altından paylaşabilirsiniz.

Üniversite adaylarının katıldığı Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sosyal bilimler oturumu (LYS-4) sona erdi. Türkiye’de 81 il merkezi ile Lefkoşa’da saat 10.00’da başlayan sınava, 538 bin 885 aday başvuru yaptı. Sınav tek oturumda uygulandı ve 135 dakika sürdü. Adaylar, LYS-4’te tarih, coğrafya-2 ve felsefe grubu ile din kültürü ve ahlak bilgisi testlerini cevaplandırdı.

2017 LYS-4 Soruları ve Cevapları

2017 LYS Tarih Soruları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

77 yorum

  1. bölge dinler ve mezhepler açısından çok zengindir. Bölge; İslam, Hıristiyanlık ve Yahudilik için önemli bir yerdir. Örneğin Kudüs her üç din için de önemli, kutsal bir şehirdir ve her üç dinin mensupları burayı kontrol etmek istemektedirler. Bu durum ise doğal olarak sorunlara yol açmaktadır.

  2. Arkadaşlar Ortadoğu sorusunun cevabı tarih olması gerekiyor Ortadoğu’nun en büyük sorunlarından en başta gelen sorunu din küresel manada 3 büyük dine beşiklik etmesi ile küresel sorun var ayrıca kendi içinde mezhepsel savaşlar var

  3. Hangisi Serbest Cumhuriyet Fırkası’nın kuruluşuyla Atatürk’ün amaçları arasında yer alır olmocakmıydı.. Cevabıda ekonomik bulanımı atlatmak.. Ya da yanlıs mı okudum soruyu biri yardımcı olabilir mi

  4. Vakif sorusunun cevabi cami medrese yapma olucakti. Avariz zaten vergi. Vakfin ana amacida vergilerin odenmesi icin yardimci olmak. Israrla vergi sıkkını diretenler olmuş.

  5. Açık uçlu soruda zaten ipucu vermişlerdi. SORUDA:NEREDEYSE HAYATIMIZIN HER ALANINDA KULLANDIĞIMIZ BİR TEKNOLOJİ DEMİŞTİ . Ben bi ara telefon düşündüm ama sonra farkettim telefon 2. Dünya savaşından önce icat edilmişti.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.