Zengin Maden Yatakları Güney Afrika Cumhuriyeti'nin Nüfus Dağılışını Nasıl Etkilemiş Olabilir? Söyleyiniz.
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Zengin Maden Yatakları Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Nüfus Dağılışını Nasıl Etkilemiş Olabilir? Söyleyiniz.

Bu yazımızda zengin maden yatakları Güney Afrika Cumhuriyeti’nin nüfus dağılışını nasıl etkilemiş olabilir söyleyiniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Maden alanları dağılışı ile sanayi tesisleri dağılışı arasında bir doğru orantı bulunmaktadır. Çünkü sanayi tesisleri hammadde ve kaynak alanlarına yakın olarak kurulmaktadır. Zengin maden yataklarının sanayi tesisleriyle birlikte faal olması nüfusa da etki etmiştir.

Sanayi tesislerinin yoğun olduğu yerlerde maden yatakları da yoğundur. Sanayi, insan gücüne ihtiyaç duyduğu için nüfusa da etki eder. Sanayinin geliştiği yerlerde insan nüfusu da artar. Bu nedenle özellikle Güney Afrika Cumhuryeti’nde maden yataklarının varlığı, sanayi tesislerinin varlığını o da nüfus dağılışını etkilemiştir. Nüfus maden yataklarına ve sanayi tesislerine yakın yerlerde yoğunlaşarak dağılış göstermiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Fatmanur dedi ki:

    TEŞEKÜRLER

  2. perihan dedi ki:

    Zengin maden yatakları Güney Afrika Cumhuriyeti’nin nüfus dağılışını nasıl etkilemiş bu benim araştırma ödevimdi Güney Afrika’nın sömürge altında olduğu dışında bildiğim hiç bir şey yoktu araştırmama yazınız büyük fayda sağladı.

Yorum Yaz