Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Haziran 2021

Yüzen Birinin Aldığı Yol Yürüyen Birinin Aldığı Yoldan Azdır Bu Durumu Nasıl Açıklayabiliriz.

Bu yazımızda yüzen birinin aldığı yol yürüyen birinin aldığı yoldan azdır bu durum nasıl açıklayabiliriz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Yüzen biri suyun içinde kulaç atarak ilerler. Bu durumda su, havaya göre daha yoğun olduğundan suda ilerlemek oldukça zordur. Bunu kulaç atarak yapmak vücudun efor sarf etmesine neden olacağı için daha da yorucudur. Havanın yoğunluğu az ve insanın ayakları üstünde yürümesi fiziksel olarak daha dengeli olduğundan yürüme mesafesi ile kulaç mesafesi arasında fark olur.

Yüzen birinin aldığı yol yürüyen birinin aldığı yoldan azdır. Çünkü yüzen biri suda yoğun bir ortamda daha yavaş hareket eder. Yürüyen biri ise hava ortamında daha hızlı hareket eder. Böylece yürüyen biri, yüzen birinden daha çabuk hareket etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. aysun dedi ki:

    Yüzen birinin aldığı yol yürüyen birinin aldığı yoldan azdır. Bu durumun nedeni denizden gidince istediğin her alanı geçebilirsin ancak yürürken yol güzergahı neyse ona uymak zorundasın bu nedenle yol uzamaktadır.

  2. derya dedi ki:

    Yüzen birinin aldığı yol yürüyen birinin aldığı yoldan azdır çünkü yüzme aşırı enerjinin harcandığı bir aktivitedir. Bu nedenle fazla hızlı hareket etmek hemen insanı yoracağından yavaş yavaş dengeli bir yüzüş gerçekleştirilir.

Yorum Yaz