Yeteneklerimizi Nasıl Belirleyebiliriz Kompozisyon Konuşma

Bu yazımızda yeteneklerimizi nasıl belirleyebiliriz kompozisyon konuşma kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Yetenek bir konuda yeterlilik sahibi olmaktır. Fakat aklen yeterlilik yetmeyebilir. Bu nedenle beden uzuvlarının yeterliliğiyle birlikte düşünülmesi gerekir. Yetenek, yapabilme gücü ve iradesi olarak tanımlanır. Güç ve irade ortaklaşa bir çalışma içinde yeteneği oluşturur.

 

Yeteneğin keşfedilmesi biraz tecrübe biraz da akılla sağlanır. Zeka, tecrübe ve bilgi yeteneğin keşfedilmesini sağlar. Yeteneklerimizi kim keşfeder? Yetenekli isek bunu fark edebilir miyiz? Ne kadar yetenekliyiz? gibi sorular akla gelebilir.

Tecrübe ve bilgilerimize göre kendimiz de yeteneklerimizi keşfedebiliriz. Sanat, edebiyat, siyaset veya herhangi bir alanda yetenek sahibi olduğumuzu anlamak için aslında ehil kişilerden yardım almak gerekir. Bu nedenle yeteneklilik araştırmaları küçük yaşlarda başlar. Uzman kişilerden alınan yardımla insanların spor, sanat, akademi alanlarına yönlendirilmesi sağlanır.

Yakın zamanda yapılan bir çalışmadan bahsedecek olursak, Türkiye’nin uluslararası organizasyonlarda çok az branşta katılım sağlayıp çok az altın ve gümüş madalya kazanmasından rahatsız olan devlet, bir çalışma başlatarak küçük yaştaki çocuklar üzerinde araştırmalar yapmaktadır.

Spor alanlarına küçük yaşta ilgi duyulmasını doğru kullanarak çocukların boy, kilo ve duyuşsal ve bilişsel yeterlilikleri göz önünde bulundurularak branş sporlarına yönlendirilmesi sağlanmaktadır. Bu küçük yaşlarda eğitimle sağlanan yeteneklerin ya da var olan yeteneğin işlenmesiyle spor alanında başarı kazanmamızı arttıran bir etki yapacaktır.

Bu nedenle yeteneklerimizi küçük yaşlarda ilgi alanlarımıza yoğunlaşarak işleyebilir ve çok yönlü çalışarak da köreltmeyebiliriz.

Yeteneklerimizi Nasıl Belirleyebiliriz Kompozisyon Konuşma Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.