Yeni Yıl İle İlgili Kompozisyon Kısa

Bu yazımızda yeni yıl ile ilgili kompozisyon kısa kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Zaman, insanın içine hapsedildiği kavramdır. Zamansız hiçbir şeyi anlayamayız. Yaşadığımız dünya, evren bir zaman bulutu içinde dolaşmakta ve genişlemektedir. Zaman boyutu insanı ürperten bir boyuttur.

Her şeyin belli bir zamana bağlı olması, her şeyin bir zamanı olması alışık olduğumuz ve kavrayabileceğimiz durumlardır. Ömrümüz yıllardan oluşur. Yıllar aylardan, aylar günlerden, günler saatlerden, saatler dakikalardan, dakikalar saniyelerden diye diye saniyenin kıymeti yılın engin büyüklüğünü ortaya koyar.

Yıllanmak ne kadar eskimekse de artık zamanın çok hızlı geçmesi ya da insanlar tarafından tüketilen somut bir nesne olarak görülmesi bu algıyı değiştirdi. Yıllar günler gibi gelip geçiyor. Yeni yıla girmeye günler kalan şu zamanda, sanki dakikalar sonra yeni yılda olacağız gibi geliyor.

Yeni yıl 2017, 21. asrın ilk çeyreğinin son dilimi, ilk ve sonların buluştuğu bir zaman… Bir yıl daha yaşlandık ve bir yıl daha yaklaştık… İnsan ömrü ne kadar da hızlı tükeniyor.

Herkesin yeni yıldan beklentisi vardır. İnsanların bütün hurafelerden sıyrılarak beklediği şeyler barış, huzur ve mutluluktur. Bu Allah’a yapılan bir dua olarak zamanın kıymetini bilmeyi gerektirir. Bu temenninin hurafe olarak algılanmaması gerekir.

Yeni yılda herkes için sağlıklı, mutlu, huzurlu maddi ve manevi bol kazançlı günler geçirmek herkesin hakkıdır. Bu nedenle ve bu dileklerle yeni yılınızı tebrik ediyoruz.

Yeni Yıl İle İlgili Kompozisyon Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.