Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Eylül 2021

Yeni Gelişen Teknolojiler Ve Özellikleri

Bu yazımızda yeni gelişen teknolojiler ve özellikleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Bilişim Dünyası her geçen gün kendini yenilemektedir. Gelişen bilim, teknik altyapının oluşmasını sağlarken bilgisayar sistemleri de aynı oranda gelişmekte ve yazılımcılar yeni teknolojik aletlerle karşımıza çıkmaktadır.

Teknoloji günümüz dünyasında insan hayatının ayrılmaz bir parçası olmuştur. İnsanlar sosyal hayatlarında adeta bilgisayarlarla çevrili hale gelmiştir. Otobüse binmek isteyen biri düşünelim. İlk önce cüzdanındaki paraya bakar. Kartını çıkarır ve atmden para çeker. Bu bilgisayar işlemidir. O parayı akbiline yatırır. Bu bir bilgisayar işlemidir. Akbille otobüse biner ve akbili okutur, bu bir bilgisayar işlemidir. İki durak öteye gitmek için bile birçok bilgisayar işlemi yaparız.

Son dönemde bilgisayar sistemleri bilişim çağında vazgeçilmez unsurlar oldular. Bununla birlikte yeni nesil sistemler ortaya çıktı. İnsanların ihtiyaçlarına göre şekillenen teknolojinin gelişmesi artık gözle görülebilen bir gerçeklik olarak iyice hızlandı.

Yeni gelişen teknolojilerde, uzaktan kontroller revaç kazandı. Dronelardan, kumandasız kameralara, basit bir silme aleti olarak tarayıcılara kadar her şey yeni halini aldı.

Küçük bir aletle, elinizde bulunan herhangi yazılı bir nesneyi bilgisayara geçirmeniz için, bu aleti o nesnenin üzerinde sadece gezdirmeniz yeterli oluyor. Anında nesne bilgisayar ekranında beliriyor ve tarayıcı makineler koca birer ağırlık olarak kalıyor. Bluetooth sisteminin işlediği bu alet çok ucuz fiyatlarla satışta bulunmaktadır.

Bir de sosyal olarak insanların spor yaparken su ihtiyaçlarını karşılamak için taşıdıkları mataralara değinelim. Geliştiren bir teknolojiyle mataraların esnek bir malzemeden yapılmasıyla kıvrılarak boyutlarını küçültmesi taşınabilirliği açısından mataraları oldukça tercih edilebilir kılıyor. Suyun miktarına göre hacmini genişleten mataralar internet üzerinden satışa sunuldu.

Yeni Gelişen Teknolojiler Ve Özellikleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz