Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Mayıs 2022

Yemen Türküsü ile İlgili Kompozisyon Yazı

Aşağıda yemen türküsü ile ilgili kompozisyon yazı kısaca olarak ele alacağız.

Bizim kültürümüzde birçok şarkı ve türkü bulunmaktadır. Yemen türküsü de bu türküler arasında bulunmaktadır. Yemen türküsü, asker olmaya ve askeri görevleri yerine getirmeye ihtimam gösteren bir milletin dile getirdiği bir türküdür. Yemen türküsünde bir ağıt ve yakarış söz konusudur.

Milletimizin içinden geçtiği elem, keder ve sıkıntı dolu dönemlerin ardından yaşanan ayrılıkların, ölümlerin ağıtları olarak türküler toplumda itibar edilen kültür değerleri olmuştur. Yemen Türküsü de en çok bilinen türkülerden biridir. Yemen Türküsü, Yemen’de askerlik yapmak durumunda kalan askerlerin durumunu anlatmaktadır.

Tarih boyunca milletimiz sürekli bir var olma mücadelesi yaşamıştır. Din, dil, vicdan birliği milletimizi bir arada tutmuştur. Kültür değerlerimizin varlığı ve korunması bizi biz yapan değerler olmuştur. Birlik ve beraberliğin oluşması ve huzur ve barış ortamının korunması da kültürel değerlere göre değişmektedir.

Kültür değerlerimizde en önemli unsurlar türkülerdir. Türküler, kültür değerlerinin aktarılmasında kullanılmaktadır. Kültür değerlerinin aktarılması yeni neslin geçmişle olan bağını kurmaktadır. Yemen türküsünün bu bakımdan kültür tarihimizde çok derin bir izi bulunmaktadır.

Yemen türküsünü bilmeyen yoktur. Bu da milletimizin vatan aşkını, vatan görevini yerine getirme azmini ortaya koymaktadır. Yemen türküsü en derin ve en anlamlı türkülerden biri olarak yıllardır okunmaktadır.

Yemen Türküsü ile İlgili Kompozisyon Yazı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sevinç dedi ki:

    Ben Yemen Türküsünü ne zaman dinlesem çok duygulanırım. Çünkü bu türkü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün en sevdiği türküdür Yemen Türküsü bana çok şey hatırlatır bu yüzden

Yorum Yaz