Yazıdan Önceki Dönemde İnsanın Hayat Tarzı Neye Göre Şekillenmiştir Açıklayınız.
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ağustos 2018

Yazıdan Önceki Dönemde İnsanın Hayat Tarzı Neye Göre Şekillenmiştir Açıklayınız.

Bu yazımızda yazıdan önceki dönemde insanın hayat tarzı neye göre şekillenmiştir açıklayınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Tarih yazının icadıyla başlamaktadır. Tarihi kaynaklara esas olarak yazının icat edilip eserler bırakılmasıyla başlanmaktadır. Bu başlangıçlar yazısız olan tarihin de bilgi bakımından gelişmesine imkan sağlamıştır. Yazı günümüzden yaklaşık beş bin yıl önce icat edilmiştir. Bulunduğu havza içinde yayılmış ve Akadlar tarafından Anadolu’ya sokulmuştur. Mısırlılar, Çinliler, Fenikeliler, önemli katkılarda bulunmuşlardır.

Yazıdan önceki dönemde insanlar hayat tarzı olarak avcılık ve toplayıcılıkla meşgul olmuşlardır. Böylece beslenme, barınma ve korunma ihtiyaçları bakımından temel hayat ihtiyaçlarının karşılanmasında mücadele etmişlerdir. Avcılık ve toplayıcılık silahların kullanılmasını da gündeme getirmiştir. Bu nedenle taş ve tahtadan silahlar yapmaya başlamışlardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ruşen dedi ki:

    Yazıdan önceki dönemde insanın hayat tarzı çok değişmiştir. İlimin ışığında gelişmeye başlamışlar. Yazı geçmişin bu güne taşınmasında büyük rol oynamıştır.

Yorum Yaz