Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Haziran 2021

Yaşadığınız Yerdeki Fabrikaların Kurulduğu Yerlerin Coğrafi Özellikleri Nelerdir? Belirtiniz.

Bu yazımızda yaşadığınız yerdeki fabrikaların kurulduğu yerlerin coğrafi özellikleri nelerdir belirtiniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Fabrikalar ham madde ihtiyacını karşılarken kaynaklara yakın olmak amacıyla yapılan araştırmalar neticesinde uygun yerlere kurulmaktadır. Daha sonra işçi planlaması gelmekte ve çoğu fabrika da lojman bulundurmaktadır. Yaşadığımız yer büyük şehir olarak fabrikaların da bulunduğu bir coğrafyadır.

Yaşadığımız yerde hafif sanayi ve ulaşım sanayi, iletişim sanayi, beyaz eşya sanayi oldukça yaygındır. Bu fabrikalar, liman şehri olarak İstanbul’a yakın ve körfez coğrafyasında yayılmaktadır. İstanbul gibi merkezi bir şehre yakın olmak pazarlama açısından önemlidir. Körfezde bulunmak da ihracat ve ithalat açısından önemli olmaktadır. Bu nedenlerle çevremizdeki fabrikaların kaynak ve pazara yakınlığı söz konusu olarak tarıma kapalı alanlarda iskan edilmesi söz konusudur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Ecem dedi ki:

  Dediniz hiç doğru deyil bende çalışkanım ama hiç böyle bir şey demek istemem

  1. zeynep dedi ki:

   aynen katılıyorum bize yanlış bilgi veriyorusnuz

 2. ismail dedi ki:

  İşte bu çok iyi oldu. kısa ve çok harika olmuş, emeği geçenlerin eline sağlık diyorum, hemen yazıyorum. :)

 3. melih dedi ki:

  ödevim hemen bitti beğendim ödev kısa özet olmuş süpersiniz. bu arada okulun en çalışkanı benim, tembellere kapak olsun :)

Yorum Yaz