Vatanı İçin Her Şeyi Göze Alan Kahramanlar İçin Bir Mektup Örneği

Bu yazımızda Vatanı için her şeyi göze alan kahramanlar için bir mektup örneği kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Canım kahramanım,

Ülkemizde müreffeh bir şekilde ve hür bir hayat yaşamamız için bizden bazılarının ölmesi mi gerekiyor? Madem öyle olacak, dinin icabınca şehit olmak kahraman olmayı başaranın hakkı olmalıdır. Hiç şüphesiz ki vatanı, milleti ve devleti için ölmeyi göze alanlar en büyük kahramanlardır. Kahramanlık sonunu düşünmeden atılmak ve en büyük sorunları göğüslemek ile mümkündür.

Kahramanım,

Sen de geceleri aileni düşünüp hayaller kuruyorsun. Fakat bunların hepsine bir perde çekerek belki gözünü kırpmadan belki sürekli ayakta durarak nöbet halindesin. Yaz, kış, soğuk, sıcak hiçbir şeyden etkilenmeden vatan, millet ve din için canının son havliyle gayret gösteriyorsun. Sana ne kadar teşekkür etsek azdır.

Kahramanım,

Evde otururken, yolda yürürken, derste ders anlatırken, arkadaş muhabbeti yaparken, çay sohbetlerine katılırken içimizin sıcaklığını bütün bütün senin muhitine doğru akıtıp, her fırsatta vatana, millete ve dine olan düşkünlüğünü büyük bir iftihar halinde anlatmakla kendimizi teselli ediyoruz. Kahraman olmak zor, kahraman olmak cesaret işidir. Kahraman olmak ulvi bir meseledir.

Kahramanlık serde varsa, insan onu bir şekilde dışarı çıkarır, elinde tutar, göğsünde taşır ve yere düşürmeden varış yerinde buluşma noktasına ulaşır. Sen öylesin ki, seni anlamak ve anlatmak için kelimeler lugatlerde yarış atına binerek hafızalara hücum etse bitmez bir yarışın içinde kifayetsiz kalırlar.

Vatanı İçin Her Şeyi Göze Alan Kahramanlar İçin Bir Mektup Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

  1. Vatanı İçin Her Şeyi Göze Alan Kutlu Kahramanlar sizler olmasaydınız sizler ölmeseydiniz bu vatanda şanlı bayrak dalgalanmaz düşmanlara yem olurdu iyi ki vardınız güzel insanlar. Güzel atlarınıza binip gittiniz sizleri çok özlüyoruz.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.