Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ekim 2021

Vadideki Zambak Özeti ve Kahramanları Kısa

Vadideki Zambak kitap özeti ile tahlili sayfamızda. 100 Temel eserlerden Vadideki Zambak özet kısaca kahraman tahlili kişilik özellikleri kısa olacak şekilde hazırladık. Sitemizde bütün kitap özetlerine ulaşabilirsiniz.

Vadideki Zambak Kitap Özeti ve Kahramanları

Felix isimli genç adam aristokrat bir ailenin bir ferdi olarak hayatına devam etmektedir. Sevgiden ve şefkatten yoksun olarak büyümüştür. Öğrenimini Paris’te tamamladıktan sonra Tours’a geri dönmüştür. Felix, balolara ve davetlere katılan genç bir adamdır.

Bir gün katıldığı bir baloda Henriette isimli bir kadın dikkatini çeker. Kadınla tanışır, içi ona ısınır ve aşık olur. Henriette, evli ve çocuk sahibi bir bayandır. O da Felix’e ilgi duymaya başlasa da onun aşkı daha çok anne sevgisiyle özdeşleşmektedir.

Felix, baloda aşık olduğu bu kadına vadinin ismiyle hitap ederek Zambak ismini verir. Aralarındaki aşk iyice derinleşirken, Felix, Paris’e gitmek zorunda kalır. Henriette ona bir mektup yazar ve aşkının anne sevgisinden ileri geldiğini anlatmaya çalışır. Felix, bu duruma çok üzülür. Tours’a gidip gelmektedir.

Felix, Paris’te Dudley isimli bir kadınla tanışır. Ona aşık olduğunu sanır. Henriette bu duruma çok üzülür. Çünkü Felix ile kızının arasını yapmak istemektedir. Henriette ölmek üzereyken Felix Tours’a döner ve onu ziyaret eder.

Henriette, kızıyla evlenmesini vasiyet eder. Felix kabul etse de kızı kabul etmez. Çünkü annesinin ölümüne sebep olan biriyle evlenmek istemez. Felix, Paris’e döner. İş hayatına atılır. Politika, ticaret ve siyasetle uğraşır. Hayatı böylece devam eder.

Kahramanlar

Felix: Genç ve yakışıklı bir delikanlı olarak aristokrat bir ailenin çocuğudur.

Henriette: Evli ve çocuklu bir bayandır.

Dudley: Felix’in Paris’te tanıştığı güzel bir bayandır.

Vadideki Zambak Kahramanları ve Kitap Özeti Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Yaren dedi ki:

    Vadideki Zambak konusu bu yazıda biz okuyuculara çok güzel yansıtılmış. Bu sitede bir çok kitap özeti bulmak çok kolay ve özetler tek kelime ile muhteşem.

Yorum Yaz