Unutma ki Ağzında Bal Olan Arının Kuyruğunda İğnesi Vardır Sözünün Anlamı
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Unutma ki Ağzında Bal Olan Arının Kuyruğunda İğnesi Vardır Sözünün Anlamı

Bu yazımızda unutma ki ağzında bal olan arının kuyruğunda iğnesi vardır sözünün anlamı kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Arı bal yapan bir hayvandır. Ayrıca kendine koruma içgüdüsünün bir gereği olarak vücudunda savunma mekanizması olarak da iğne bulundurmaktadır. Arı bal toplayarak iyi bir şey yaptığı gibi iğnesini kullanarak da her ne kadar kendini korumaya çalışsa da zarar vermektedir. Bu da her güzel şeyin bir kusuru, her yararın bir zararı olduğunu gösterir.

Arının bal yapmasından ve iğnesini kullanmasından ötürü, nasihat olarak her yararın bir zararı, her güzelin bir kusuru vardır mahiyetinde kullanılan bir söz olarak unutma ki ağzında bal olan arının kuyruğunda iğnesi vardır sözü kullanılmıştır. Yani her ne kadar iyi görünen olsa da herkes fıtratı gereğince davranır denmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. melike dedi ki:

  beğendim ben emeğinize sağlık, kısa olmuş tam da düşündüğüm gibi güzel hazırlanmış, her beğendiğim yazıya güzel bir yorum yazarım ben :)

 2. simge dedi ki:

  Ağzında bal olan arının kuyruğunda iğnesi vardır sözünün anlamını ben çok acı bir şekilde tecrübe ettim. Her zaman aşırı tatlı dilli insanlardan korkmam gerektiğini öğrendim çünkü genelde bu tarz insanlar samimiyetsiz oluyor.

  1. meral dedi ki:

   Birde başlık istiyorum yarın yazılım var lütfen

Yorum Yaz