Ümit İle İlgili Kompozisyon Örneği

Bu yazımızda ümit ile ilgili kompozisyon örneği kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ümit insanı hayata bağlayan bir duygudur. Bu yüzden insan ümit etmekten asla vazgeçmez. Ümit etmek insanı yıpratmaz, insana güç verir. Zor ve çetin olaylarla baş edebilmesini sağlar. Ümit birçok zorlu meseleyi göğüslemektir.

İnsanlar hayatlarında birçok olumlu veya olumsuz olayla karşı karşıya kalırlar. Kimi zaman üzülür, kimi zaman sevinirler. İnsani özellikler olarak bazı olaylara farklı farklı tepkiler vermemiz gayet normaldir. Bizim için en önemli hayati meseleler, aynı zamanda önceliklerimiz ve prensiplerimiz olabilir.

Değerlerimizin zedelenmesi, zarara uğraması, hasar görmesi manevi açıdan bizi yıpratabilir. Fakat hep doğru, iyi ve güzele olan inancımız, geçmişteki tecrübelerimiz, geleceğe olan ümidimizi diri tutar. Yaşanmışlıklar yaşanacakları adeta besler ve büyütür. Bunu da ümitle yapar.

Ümit, insanı hayata bağlayan bir bağdır. Ümit etmek olmazsa insan yaşayamaz. Dertleri, kederleri unutup, mutlu mesut bir dünya kuramaz. Öyle ki bu dünyada her şey insan içindir. İnsan en dayanılmaz acılara dayanır ve bunu ümit ile başarır.

İnsan hayatında birçok mutluluk ve başarı yaşar, bu çalışma azmi, sabır ve sebatla gerçekleştirirken daima ümitle besler. Ümit ederek yoluna yılmadan yorulmadan devam eder. Ümit etmek olumlu ve olumsuz bütün durumların üstesinden gelmeyi sağlar.

Temenniden çok gerçekleşmiş somut duygu ve düşünceler gibi insanın gönül bahçesinde yeşeren bir çiçek gibidir, ümit etmek… Bu nedenle iyi veya kötü her insan, hayatında birçok şey için ümit eder, ama ulaşır ama ulaşamaz, fakat ümit etmekten vazgeçmez.

Ümit İle İlgili Kompozisyon Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.