Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Haziran 2021

“Ülkenin Temeli Vergidir, Bu Da Adaletle Yükselir, Zulümle Değil.” Sasani Hükümdarı Erdeşir Babekan’ın Bu Sözünü Değerlendiriniz

Bu yazımızda “Ülkenin Temeli Vergidir, Bu Da Adaletle Yükselir, Zulümle Değil.” Sasani Hükümdarı Erdeşir Babekan’ın bu sözünü değerlendiriniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ülkelerin güçlü olmasında iktisadi sistemlerin uygulanması öne çıkmaktadır. Bir ülkenin güçlü olması iktisadi sistemlerine bağlıdır. İktisadi gücün oluşmasında ülkelerin stratejik toprak bütünlüğü, nitelikli nüfusları ve evrensel bir fikri müdrik olmaları gerekir.

Sasani hükümdarı Erdeşir Babekan’ın sözü olarak “Ülkenin temeli vergidir, bu da adaletle yükselir, zulümle değil.” sözü, maddi kaynakların ancak adil bir düzende yerli yerinde toplanacağı ve insanlara zulmederek bir yere varılamayacağı şeklinde değerlendirilebilir. Bu nedenle maddi kaynakların oluşturulmasında adil olunması ve zulüm edilmemesi gerekir. Adaletin olmadığı yerde zulüm vardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. tolga dedi ki:

    “Ülkenin Temeli Vergidir, Bu Da Adaletle Yükselir, Zulümle Değil.” Sasani Hükümdarı Erdeşir Babekan’ın bu sözü çok doğrudur. Vergiler alnmazsa elbette o ülke kalkınamaz. Ancak vergi toplanırken de vatandaşın bazı haklarına riayet edilmelidir.

Yorum Yaz