Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Mayıs 2022

Turizmin Ülke Ekonomisine Katkısı Nelerdir?

Aşağıda turizmin ülke ekonomisine katkısı nelerdir kısaca olarak ele alacağız.

Turizm, yaz ve kış turizmi olarak ikiye ayrılmaktadır. Doğal kaynaklar, doğal güzellikler, tarihi eserler turizm için bir cazibe merkezi oluşturmaktadır. Turizm ülke ekonomilerinin büyümesinde ve gelişmesinde oldukça etkilidir. Bu nedenle turizm için bacasız fabrika tabirleri kullanılmaktadır.

Turizmin bacasız fabrika olarak algılanması elinde olanlardan fazla bir yatırım gerektirmeden çok fazla kazandırmasıdır. Bir ülkenin coğrafik konumu ve tarihi misyonu o ülkenin turizmi açısından oldukça etkilidir. Bir ülkede dört mevsimin yaşanması, farklı canlı türlerinin bulunması, bitki örtüsünün çeşitli olması, yeryüzü şekillerinin özgün olması, yüksek dağların bulunması, yaylaların bulunması, debisi yüksek akarsuların bulunması, dalgasız denizlerinin ve koylarının bulunması, tarihi şehirlerinin ve eserlerinin bulunması turizmi olumlu yönde etkiler.

Turizm açsısından ülkemiz de çok müsaittir. Yaz ve kış turizminin ülkemizde gelişmesi ekonomik getiriler de sağlamaktadır. Ekonominin büyümesi, gelişmesi ve kalkınma oluşturması oldukça önemlidir. Turizm gelirlerinin ekonomik olarak bir kalkınma oluşturma diğer hizmet alanlarının da gelişmesinde etkili olmaktadır.

Turizm yaz ve kış olarak ülkemizde gerçekleştiği için her kazanç getirmektedir. Bu de ekonomide bir dengenin oluşmasını ve belli bir miktarda turizmin katkı oluşturmasını sağlamaktadır. Böylece turizm gelirleri ülkemizin gelişmesini, büyümesini ve kalkınmasını sağlamaktadır. Turizm yatırımları her geçen gün artarak devam etmektedir.

Turizmin Ülke Ekonomisine Katkısı Nelerdir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sema dedi ki:

    Hayatımda gördüğüm en gerekli ve güzel bilgi veren sayfa kesinlikle süper.

  2. öykü dedi ki:

    Turizmin ülke ekonomisine katkısı çok büyük. Ülkeye döviz girişini sağlayan en büyük faaliyet turizmdir. Turistlerin ülkemize hem ekonomik hem de siyasi pek çok katkısı vardır elbette.

Yorum Yaz