Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Temmuz 2021

Toplu Taşıma Araçlarında Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir?

Aşağıda toplu taşıma araçlarında uyulması gereken kurallar nelerdir kısaca olarak ele alacağız.

Toplu taşıma özellikle şehir hayatında sıklıkla kullandığımız ulaşım imkanlarından biridir. İnsanların bir yerden başka bir yere şehir hizmetlerinin sağladığı ulaşım imkanlarıyla ucuz, güvenli ve hızlı bir şekilde gitmesi en önemli şehir kültür kazanımlarından biridir.

Toplu taşıma araçlarında uyulması gereken kurallar bulunmaktadır. Bu kurallar can ve mal kaybını önlemek ve güvenli bir yolculuğu sağlamak içindir.

Toplu taşıma araçlarında uyulması gereken kurallar şu şekildedir:

*Araçlarda telefonla konuşmamak gerekir.

*Sürücülerle konuşmamak gerekir.

*Yüksek sesle konuşmamak gerekir.

*Kişisel temizliğe dikkat etmek gerekir.

*Büyüklere, hasta, yaşlı, kadın, çocuk ve gebelere yer açmak yer vermek gerekir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. duygu dedi ki:

  gerçekten özenle hazırlanmış kankiler, Toplu Taşıma Araçlarında Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? hemen yazdım, Sakarya okulları arasından birinciyim, bu arada kıskanmayın.

 2. merve özkaynak dedi ki:

  Selamlar sayfanız cidden dikkatimi çekti, öğretmen beğendi Toplu Taşıma Araçlarında Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? vardı, buradan baktım, hem de çok iyi anladım, teşekkürler. anlamayan varsa aklında sorun vardır ha ha ha :)

 3. hasret dedi ki:

  bizim hoca çok beğendi, Toplu Taşıma Araçlarında Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? harika olmuş, sınıfın en çalışkan kızı olarak yazıyorum. :) kıskananlar çatlasın

 4. duygu dedi ki:

  Selam bu eğitim sitesi harbiden çok iyi, ellerinize sağlık Toplu Taşıma Araçlarında Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? vardı, buradan baktım, hem de çok iyi anladım, teşekkürler. anlamayan varsa aklında sorun vardır ha ha ha :)

 5. hasret dedi ki:

  bizim hoca çok beğendi, Toplu Taşıma Araçlarında Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? harika olmuş, sınıfın en çalışkan kızı olarak yazıyorum. :) kıskananlar çatlasın

Yorum Yaz