Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Aralık 2020

Tasarım Nedir? Kısaca

Tasarım Nedir? Kısaca Bilgi

Bir ürünün ya da düşüncenin nasıl gerçekleşebileceğini düşünmeye tasarlama denir. Tasarlanan düşüncenin gerçekleştirilmesi sırasında yönlendirici olan proje, çizim, maket yapma ya da bunlara benzer bir plan oluşturma ve geliştirme süreçlerinin tümüne ise tasarım adı verilir.

Bir tasarım, kâğıt üzerinde yazı veya çizim yoluyla yapılabilir. Bir tasarım, bilgisayar ortamında modeli çizilerek veya ona yönelik deneyler yapılarak bütün hâline dönüştürülebilir ve geliştirilebilir. Bu sırada beyin fırtınası ile yeni fikirler üretilebilir. Yeni fikirlerin tasarlanması ve oluşum sürecinde mühendisler ve bilim insanları iş birliği içinde çalışırlar.

Bir fikrin tasarımının gerçeğe dönüşmesi sırasında mühendislere önemli görevler düşer. Fen ve mühendislik bir araya geldiğinde insanlık için çok önemli buluşlar ortaya çıkmaktadır. Çağımızda insan ihtiyaçları çeşitlenmekte, buna bağlı olarak yeni mühendislik dalları ortaya çıkmaktadır. Mühendisler, problemin belirlenmesinden ürün oluşumuna kadar zorlu ve sabır gerektiren bir süreçten geçer. Bu süre birkaç gün olabileceği gibi onlarca yıl da sürebilir. Elbette ki ürün tasarlarken ve bunu uygulamaya koyarken belli bir sıra takip edilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. isimsiz dedi ki:

    bu cok kısa

  2. Fulya dedi ki:

    Selamlar okul siteniz süper ötesi çok hoşuma gitti, teşekkürler, benim adım Fulya, ben Tasarım Nedir? Kısaca yazısına 10 puan veriyorum çünkü hoca 100 verdi. :)

Yorum Yaz