Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Mayıs 2022

Tam Bağımsızlık Nedir Kısaca

Aşağıda tam bağımsızlık nedir kısaca olarak ele alacağız.

Bir ülkenin bağımsız olması demek siyasi, sosyal ve ekonomik açıdan ayaklarının üzerinde durabilmesi demektir. Bu da doğal kaynakların kullanımı, insan gücünün yetiştirilmesi ve stratejik toprak bütünlüğünün korunması yoluyla gerçekleşmektedir.

Tam bağımsızlık bir devletin, siyasi, sosyal ve iktisadi açıdan hiçbir kurum, kuruluş ya da ülkenin tahakkümü altında bulunmadan müreffeh bir şekilde faaliyetlerine devam etmesi anlamına gelmektedir. Tam bağımsızlığın sağlanması için birçok politikanın yanında günümüzde enerji politikaları üzerinde söz sahibi olmak gerekir. Kendi enerjisini kendisi üreten bir ülkede büyük ölçüde bağımsız hatta tam bağımsız olur. Tam bağımsızlık iktisadi düzenin oluşturulması ve korunması yoluyla gerçekleşmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. MELİHA dedi ki:

  HARİKA OLMUŞ ÇOK İŞİME YARADII.

 2. DABBE dedi ki:

  ÜZGÜNÜM AMA HİÇ İŞİME YARAMADI

 3. ebru dedi ki:

  siteye teşekkürler hep buradan bakıyorum, tam bağımsızlık nedir güzel olmuş yıldızlı beğendim, bu arada okulun hem en güzel ve hem de en çalışkan öğrencisiyim, okuyanlara kapak olsun. :)

  1. meltem dedi ki:

   emeğinize ve yüreğinize sağlık oldukça işime yaradı, ödevimde kullandım sağ olun.

 4. ilknur dedi ki:

  Geçen gün bir programda izlemiştim bağımsızlığı biz sınırımızın olması dış devletlere bağımlı olmamamız şeklinde biliyoruz ya aslında sadece o kadar değil hayvancılık tarım gibi kollarda da bağımsız olursak tam bağımsızlıktan söz edilir.

Yorum Yaz