Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Mayıs 2022

Sütten Ağzı Yanan Yoğurdu Üfleyerek Yer Atasözü ile İlgili Hikaye

Aşağıda sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer atasözü ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Annem eve geldiğinde çok yorgundu. Elindeki paketleri salondaki masanın üstüne koydu ve hemen odasına çekildi. Bir şeyler sormama fırsat vermeden gitti. Birkaç saat gelmedi. Paketlerde bir sürü kıyafet ve çeyiz eşyası vardı. Bunları tek başına nasıl aldı bilmiyorum. Sanırım çok yorulmuştu. Saatler sonra uykulu gözlerle yanıma geldi. Çok yorgunum dedi. Konuşmaya başladık.

Neden bu kadar çok alışveriş yapıyorsun dedim. O da ağabeyinin düğün hazırlıklarında her şeyi erteledik ve sonunda yetiştiremeden rezil olduk şimdi ise ablanın düğününde her şeye daha önceden başlayarak eksiksiz yapmak istiyoruz dedi. Anladım ki geçmişten ders almıştı. Artık böyle bir hata yapıp kendini rezil etme korkusuyla baş başa kalmak istemiyordu.

Ben de sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer dedim. Yani bu kadar abartmaması gerekiyordu. Sadece planlı hareket etse yine de sonuç elde ederdi. En iyisi sana yardım edeyim dedim. Belli ki sütten ağzın yandığı için yetişmeyecek diye korkuyorsun. Eğer yalnız hareket etmezsen kolaylıkla yetiştiririz dedim. Haftada bir iki gün sırf bu işe ayırdım ve kısa zamanda eksiklerimizi gördük ve tamamladık. Böylece düğün yapmaya hazır hale geldik ve annemin de içi rahat etti.

Sütten Ağzı Yanan Yoğurdu Üfleyerek Yer Atasözü ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. jale dedi ki:

    bunları yazana teşekkürler, sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer hikaye kısa yazılmış ben açık sözlü olmak gerekirse beğendim, böyle siteler daha çok olsa keşke :)

Yorum Yaz