Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Mayıs 2022

Su ile İlgili Kompozisyon Örneği

Aşağıda su ile ilgili kompozisyon örneği kısaca olarak ele alacağız.

Su başlıca hayat kaynağıdır. Su bütün canlıların en temel ihtiyacıdır. Su olmazsa hayat olmaz. Hayatı olan her şeyin suyla bir ilgisi bulunmaktadır. Su bir mucizedir. Çünkü moleküler yapısında yanıcı ve yakıcı elementler bulunmakta ve fakat bileşik oldukları için söndürücü özellik göstermektedirler.

Su bütün canlılar için hayat kaynağıdır. Canlılarda sindirimin gerçekleşmesi, hücrelerin yenilenmesi ve sistem faaliyetlerinin düzenlenmesi için su önemli bir yere sahiptir. Bitkilerde fotosentez olayının gerçekleşmesinde tepkimede özel bir yerde bulunmakta ve bitkilerin büyüme ve gelişmesini sağlamaktadır.

Su dünya üzerinde en çok bulunan doğal kaynaktır. Çünkü su döngüsü sayesinde yağışların gerçekleşmesi ve buharlaşmanın devam etmesiyle birlikte su kaynakları yenilenmektedir. Dünya üzerinde karalar üzerinde akarsular ve göller, karalar arasında denizler, kıtalar arasında da okyanuslar bulunmaktadır.

Su kaynakları tatlı, tuzlu ve sodalı bir şekilde bulunmaktadır. Tatlı su kaynakları bütün su kaynaklarının %1!dir. İçilebilir su kaynakları bakımından su yer altı ve yer üstü su kaynakları olarak bulunmaktadır. Yer altı su kaynakları genelde sıcak olmaktadır. Özellikle deprem bölgelerinden çıkan sular sıcaktır. Bu nedenle sıcak su kaynakları termal enerji elde edilmesinde çok önemli bir kaynaktır.

Su her şeyiyle çok önemlidir. Su kaynaklarının doğru bir şekilde kullanılması gerekir. Su israfının önüne geçilmesi gerekir. Su kirliliğinin de önüne geçilmesi için insanların bilinçlendirilmesi gerekir.

Su ile İlgili Kompozisyon Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. mert dedi ki:

    Su hayattır ya ne olur suyu israf etmeyin arkadaşlar. Yarın bir gün susuz kalınca bugünleriniz aklınıza gelir. Yani bunun dini boyutu da var tabi ki Allah bu gibi israf edenleri hiç sevmez.

Yorum Yaz