Sömestr Yarıyıl Tatili İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda sömestr yarıyıl tatili ile ilgili kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Sömestr tatili, okullarımızda yıl ortasında ve dönem sonunda verilen tatildir. Yarıyıl tatili uzun ve kapsamlı eğitim çalışmaları için bir mola gibidir. Tatil, atalet kelimesinden gelir. Atalet, eylemsizlik olarak açıklanır.

Fizik, ataletin eylemsizlik olarak tanımlar. Yani bildiğimiz üzere, bir cismin konumunu koruması ya da duran bir cismin durma eylemini ya da hareket halindeki bir cismin hareket eylemini devam ettirme isteğidir.

Dönem içinde sürekli çalışan öğrenciler olarak çalışma isteğimizi devam ettirmek zorundayız. Aktif dinlenme bir spor terimidir. Bunu hayatımıza uygularsak yarıyıl tatillerini fırsata çevirmek söz konusu olabilir.

Gezmek, eğlenmek, okumak, öğrenmek tatile ait kavramlardır. Fakat dikkat edilirse hepsi öğreticidir. Kitap okuma, fotoğraf çekme, gezme ve gezilen yerleri not etme hobi alışkanlıklarla tatillerimizi aktif dinlenme ve sürekli çalışma eyleminde geçirebiliriz.

Hayatta her şeye ne öğrenebilirim şeklinde yaklaşmak gerekir. Hikmetli olan budur. Bir işi bırakıp diğer işe başlamak da bir dinlenme şeklidir. Bu nedenle tatilleri özgür dünyamızın, hayal gücümüzün gelişmesi ve ufuk çizgilerimizin genişlemesi için bir fırsata çevirmeliyiz.

Köye mi gideceksiniz, orada bile tarlada çalışmaya gidiyorsanız bu doğayı tanımak, bitki türlerini ve hayvan türlerini keşfetmek ve fotoğraflayıp, albüm oluşturmak için size bir fırsattır. Teknolojinin bu kadar geliştiği bir dönemde bunu yapmak o kadar da zor olamasa gerek…

Bu nedenlerle kendimizi gerçekleştirmek ve geliştirmek için her fırsatı değerlendirmeli, bütün tatilleri hazır kuvvet gibi geçirmeliyiz.

Sömestr Yarıyıl Tatili İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.