Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2021

Sokakta Özeti ve Kahramanları Kısa

Sokakta kitap özeti ile tahlili sayfamızda. 100 Temel eserlerden Sokakta özet kısaca kahraman tahlili kişilik özellikleri kısa olacak şekilde hazırladık. Sitemizde bütün kitap özetlerine ulaşabilirsiniz.

Sokakta Kitap Özeti ve Kahramanları

Bir mahallede bir cinayet işlenir. Bir kadının cinayetinde katil zanlısının oğlu olduğu düşünülür. Fakat oğlu bunu inkar eder ve cinayeti onlar işledi, der. İş çetrefilli bir hal alır, ilk önce hapse düşer sonra akıl hastanesine yatırılır.

Olayı araştırmak için bir komiser tayin edilir. Buy komiser, katil zanlısının çocukluk arkadaşıdır. Onun bu cinayeti işlediğine inanmamaktadır. Eski mahallesine gider, çocukluk günlerini yad eder ve olayı araştırmaya başlar.

Cinayetin olduğu yerde, metal bir ses duyarak, biz şeytan ve cinleriz, kadını biz öldürdük diye işitir. Arkadaşı hakkında kanaati oluşur. Onu ziyarete gider. Dertleşirler. Soruşturma derinleşir. Bir konağın küçük beyi, komiserinin arkadaşının cinayet saati orada olmadığı söyler. Kadının oğlu kurtulur.

Komiser ve arkadaşı olayı aydınlatmak için sürekli görüşme halindedir. Arkadaşı sürekli gece ve gündüz namazları kılmakta ve Allah’a dualar etmektedir. Sokakta esrarengiz şeyler olmaktadır. Fakat sırlar çözülememektedir. Olay karmaşık bir hal alır.

Cinayeti çözmek için konak araştırmalara dahil olur. Konakta şeytan ayinlerinin yapıldığı ortaya çıkar. Küçük Bey ve dadısı da ölür. Cinayetler arasında bir bağ olduğu tahmin edilmektedir. Fakat cinayetler bir türlü çözülememektedir. İşin içinden çıkılmaz bir hal olur. Hikayenin sonu gelmez.

Kahramanlar

Katil: Zanlı olarak alıkoyulan ve dindar biridir.

Komiser: Zanlının çocukluk arkadaşıdır.

Onlar: Cinler ve şeytanlar olduğuna inanılan şeylerdir.

Küçük Bey: Konağın varislerinden biri olarak orada yaşar.

Sokakta Kahramanları ve Kitap Özeti Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Selin dedi ki:

    Sokakta kitap özeti ararken bu siteyi buldum hazırladığınız bu özet benim çok işime yaradı çünkü eksiksiz ve aynı zamanda da kısa özet olmuş teşekkür ederim.

Yorum Yaz