Soba ve Doğal Gaz Zehirlenmelerinden Korunmak İçin Neler Yapılmalıdır?
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ağustos 2018

Soba ve Doğal Gaz Zehirlenmelerinden Korunmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Bu yazımızda soba ve doğal gaz zehirlenmelerinden korunmak için neler yapılmalıdır kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Günümüzde soba ve doğal gaz zehirlenmeleri yaşanmaktadır. Sobaların kullanımının azalması, doğal gaz zehirlenmeleri de meydana getirmektedir. Gaz zehirlenmeleri ölümcüldür. Karbonmonoksit zehirlenmesi en tehlikeli zehirlenmelerden biridir. Kana karışır ve kişinin ölümüne sebep olur.

Soba ve doğal gaz zehirlenmelerinden korunmak için özellikle sobalar geceleri yakılmamalıdır. Soba yakan evler hava durumuna göre hareket etmelidir. Sobada sentetik ürünler yakılmamalıdır. Doğal gaz kaçakları teşhis edilmelidir. Kaçaklar oluşursa yetkililere haber verilmelidir. Gaz birikimi yere yakın bir şekilde süpürülmeli ve alan havalandırılmalıdır. Hava solunmamalıdır. Gaz kaçakları ölümcül olabilir. Patlamalara da neden olabilir. Bu nedenle çok dikkat edilmelidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. esra dedi ki:

    beğendim süper olmuş emeğinize sağlık, kısa yazılmış istediğim gibi, bu arada sınıfın en çalışkanı benim, kıskanmayın :)

  2. neslihan dedi ki:

    Soba ve doğal gaz zehirlenmelerinden korunmak için ilk önce gece soba yakmamalı, soba bacalarını zaman zaman temizlemeli, eve doğalgaz kaçağı için alarm takmalıyız.

Yorum Yaz