Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Haziran 2021

Sizce Nasrettin Hoca’nın Anadolu’da Ve Dünyada Sevilmesinin Nedeni Ne Olabilir?

Bu yazımızda sizce Nasrettin Hoca’nın Anadolu’da ve dünyada sevilmesinin nedeni ne olabilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Nasrettin Hoca, büyük Türk mütefekkir ve mutasavvıflarından biridir. Nasrettin Hoca, ince zekası, halktan biri olması, toplumu çok iyi tanıması gibi özellikleri nedeniyle doğu insanının tipik hallerinin ve yargılarının doğru yöne doğru kanalize edilmesinde etkili olan bir insan olmuştur.

Nasrettin Hoca, Anadolu’da ve dünyada sevilen bir şahsiyettir. Çünkü verdiği nasihatler, hayatında yaşanan her örneğin eğitici ve öğretici olması, güncel durumların güldürücü etkisinin bulunması, yaşadıklarının her insanın başına gelebilecek olması ve gelmesi gibi durumlar hocayı bütün dünyada sevdirmiştir. Hoca hayatı boyunca örnek bir şahsiyet olarak yaşamak ve birçok kişiyi etkilemiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Emine Özçelik dedi ki:

    Faruk Emir Rehber ‘den nefret ediyorum.
    Dibimden ayrılmıyor.??

  2. halime dedi ki:

    Nasrettin Hoca’nın Anadolu’da ve dünyada çok sevilen hikayeleri dilden dile dolanan çok önemli bir isimdir. Onun hikayeleri ile kimi zaman güler kimi zaman ağlar kimi zaman birbirimize akıl veririz.

Yorum Yaz