Sınıfın Yenisi Kitap Özeti Ve Konusu

Bu yazımızda Sınıfın Yenisi kitap özeti ve konusu kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Behçet Çelik genç yazarlardan biridir. Öykü ve roman dalında birçok eseri bulunmaktadır. Gençlik üzerine eğildiği ve ergenlik döneminin çıkmazlarını ve adapte sorunlarını ele aldığı Sınıfın Yenisi isimli eserinde ise bize hem ergenlik hem de öğrencilik hakkında ilginç deneyimler kazandırmaktadır.

Genç yazarımız, onun üzerinde eseri yayınlanmış biri olarak Sınıfın Yenisi isimli romanında genç kitleye hitap ederken aslında yetişkinlerin de okuması gereken bir kitap hazırlamış. Öğrencinin velisi olmak, bir ergenin ebeveyni olmak kolay iş değildir. Kitaptaki bilgi birikimlerinden yetişkinlerin de yararlanması gerekir.

Uzun uğraşlar sonucunda liselere giriş sınavında bir türlü başarılı olamayan Emre, sınavı kazanamadığı için evlerinin yakınındaki bir liseye gitmek için kayıt yaptırır. Psikoloji başarısızlıkla sarsılan Emre, ergenliğin getirmiş olduğu duygu ve düşüncelerle yeni ortamına adapte olmaya çalışırken dost ve düşmanlar edinir.

Arda isimli arkadaşıyla dostluk kurup adapte olmaya çalışan Emre, toplumsal reflekslerle karşılaşır ve zor durumlar yaşar. İçinde bulunduğu durumlardan kurtulmaya çalışmasına yardım eden Arda dost olarak birçok iyilikler yapar.

Sibel isimli bir kızın bir şekilde hayatının bir köşesinde yer almasıyla duygu ve düşüncelerini kanalize etmeyi başaran Emre’yi başından geçecek olaylar beklemektedir. Aylar geçse de misafir öğrenci olma statüsünü koruyan Emre, zor günleri atlatmak için çabalayacaktır.

Sınıfın Yenisi Kitap Özeti Ve Konusu Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.