Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Mayıs 2022

Sevinçler Paylaşıldıkça Çoğalır Sıkıntılar Üzüntüler Paylaşıldıkça Azalır Sözü Ne Anlama Gelir?

Aşağıda sevinçler paylaşıldıkça çoğalır sıkıntılar üzüntüler paylaşıldıkça azalır sözü ne anlama gelir kısaca olarak ele alacağız.

İnsanın hayatını değiştiren bazı değerler bulunmaktadır. Bu değerler maddi ve manevi olarak oluşmaktadır. Manevi değerler insana genel huzur ve mutluluk verir. Manevi değerlerin görülmesi mümkün olmadığı için ancak hissedilmesi mümkün olduğu için manevi değerler paylaştıkça çoğalmaktadır.

Maddi değerler gözle görülebilir, ölçülebilir, artıp azalabilir olduğu için paylaşılması durumunda azalmakta ve bitmektedir. Para ve her türlü maddi imkan için bu böyledir. Bu nedenlerle sevinçler paylaştıkça çoğalmaktadır. Acı içeren duygular ise acının hafiflemesi ve ağırlığının paylaşılması açısından maddi değerler gibidir. Bu nedenle sıkıntı ve üzüntüler de paylaştıkça azalmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. fikret dedi ki:

    Ben şahsen sevinçli olduğumda bunu herkese haykırmak istiyorum sevincimi hiç içimde tutamam söyledikçe daha da mutlu olurum. Ama üzüntülü olduğumda söylemeyi pek tercih etmem sadece yakınlarımla dertleşirim.

Yorum Yaz