Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Mayıs 2021

Sevgi Evleri İle Yazı Bilgi

Bu yazımızda sevgi evleri ile yazı bilgi kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen sosyal faaliyetlerden biri olarak çocuk yetiştirme yurtlarının sevgi evleri projesi kapsamında yeniden yapılandırılması ve düzenli sosyal faaliyetlerin gerçekleşerek insani ihtiyaçların yerine getirilmesinde sevgi evleri kimsesiz çocukların yeniden hayata uyum sağlamaları amacıyla hizmet vermektedir.

Çocuk yetiştirme yurtlarındaki insani, sosyal, hukuki sorunların aşılmasında ve kültürel faaliyetlerin tam anlamıyla gerçekleşmesiyle çocukların bir arada aynı ortak alanları paylaşarak ev ortamında yetişmelerinde önemli bir açığı kapatarak hizmet vermeye başlayan ve hizmetlerine devam eden sevgi evleri projesinde amaç ıslah imkanlarının daha da genişlemesini sağlamaktır.

Sevgi evlerinde yaklaşık on, on iki çocuk bir ev ortamını paylaşmaktadır. Bir arada yaşamanın önemi, paylaşmanın kıymeti, ev idaresi ve sosyal paylaşımların yapılması, ev büyüklüğünün ve masraflarının buna göre belirlenmesi ve çocukların yuva sıcaklığından mahrum kalmamaları amaçlanarak hizmet faaliyetleri devam etmektedir.

Sevgi evleri sayesinde birçok kimsesiz çocuk sokaklardan ve kötü alışkanlık ve kişilerden korunarak hayatına umutla devam ederken sağlık, güvenlik, eğitim, emniyet, adalet ihtiyaçlarının karşılanmasında da önemli destekler sağlanarak sosyal hayatın devamı temin edilmektedir.

Sevgi evlerinde amaç çocukların daha umut dolu bir hayata adım atmalarını sağlayarak devlet destekli ve himayelerinde kendilerini gerçekleştirmeleri ve sosyal ve insani ihtiyaçlarının karşılanmasında kendi ayaklarının üzerinde durabilmeleri şeklinde planlanmıştır. Bu bakımdan devlet maddi ve manevi yardımları seferber etmektedir.

Sevgi Evleri İle Yazı Bilgi Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Semanur dedi ki:

  Sizin sayenizde artı alacağım Çok teşekkürler

 2. Anonim dedi ki:

  biraz daha kısa olabiliri.

 3. Anonim dedi ki:

  firi firi ettirdi sultan

 4. merve dedi ki:

  yazanlara teşekkür ediyorum sayenizde ödevimi tamamladım, artı alacağım beğendim bu yazıyı. bu arada okulun en çalışkan ve güzel öğrencisiyim, kıskananlar çatlasın.

 5. elif g. dedi ki:

  çooooook teşekkür ederim

 6. sema dedi ki:

  elinize sağlık çok iyi.

 7. Esra Aker dedi ki:

  Çooooook güzel

 8. merve kıl dedi ki:

  sevgi evlerinde olmak istemezdim amaolanlara yardım ederdim ki yapıyorum

Yorum Yaz