Sevgi Duygusu Olmasaydı İnsan Ne Gibi Olumsuzluklar Yaşayabilirdi? Düşününüz.
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ağustos 2018

Sevgi Duygusu Olmasaydı İnsan Ne Gibi Olumsuzluklar Yaşayabilirdi? Düşününüz.

Bu yazımızda sevgi duygusu olmasaydı insan ne gibi olumsuzluklar yaşayabilirdi düşününüz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Toplumda insanların bir arada mutlu ve huzurlu, birlik ve beraberlik içinde yaşamasında önemli his ve fikirlerle beraber değerler de rol oynar. Bireysel his ve fikirlerimizin hayatımızı yaşanabilir kılmaktadır. Sevgi duygusu olmasaydı insanların hayatında çok büyük eksiklikler gerçekleşirdi. Sevgi en bağlayıcı his olarak insanların hayatının devam etmesinde ve hayatı yaşanabilir kılan değerler alanında önemli bir yere sahiptir.

Sevgi duygusu sayesinde nesiller devam eder, aile müesseseleri kurulur, toplum mutluluk ve huzur içinde olur, birlik ve beraberlik içinde olur. Toplumda yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma değerleri yerleşik hale gelir. Sevgi duygusu sayesinde adalet ve merhamet değerleri de yaşanabilir hale gelir. Vicdan ve insaf benimsenir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. senem dedi ki:

    Çak uzun ve çok güzel bunu yazan süper adam.

  2. Ali osman dedi ki:

    Ben tanrıya inanmiyorum allah var allah

  3. şahin dedi ki:

    Sevgi duygusu olmasaydı insanlar mutsuzluktan ölürdü bence duygusal ve sinirsel hastalıklar hat safhada yaşanırdı. Kötülükler etrafı sarardı. Çünkü sevgi her şeyi iyileştirir.

Yorum Yaz