Sevdiğim Hayvanlar İle İlgili Masal Örneği

Bu yazımızda sevdiğim hayvanlar ile ilgili masal örneği kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Evvel zaman içinde kalbur saman içindeyken…

Bir kış günü ormanda bir tavşan gezerken, soğuktan üşümekte ve yiyecek bulmanın derdindeymiş. Çok aç ve çaresiz olan tavşan üşümekte ve titremekteyken karşısına bir tilki çıkmış. Tilki de kıştan dolayı çok aç ve üşümekteymiş.

Uzaktan gördüğü tavşanın yanına geldiğinde, onu aniden gören tavşan irkilmiş. Hemen ormanlık alana doğru yönelmiş. Tilki tavşanın kaçacağını daha önceden bildiği için nereye gideceğini de hesaplamış. Bu nedenle ormanda bir tilki arkadaşını bırakmış.

Tavşan kaçarken, kaplumbağaya rastlamış. Kaplumbağa tembel tembel gezerken kar altında kalan otları bulmaya çalışıyormuş. Tavşan bir tehlikenin olduğunu söylemiş. Kaplumbağa da telaşlanmış. Fakat çok yavaş hareket ettiği için saklanmasının daha iyi olacağını düşünmüş.

Tavşan kaplumbağayı uyardıktan sonra hızlıca yuvasına dönüp, yavrularına bakmak istemiş. Yuvanın yakınlarında diğer tilkiyi görmüş. Heyecanlanmış ve yavruları için endişelenmiş. Oradan bir sırtlan geçerken tilkiyle kavgaya tutuşmuşlar. Bu durumdan yararlanmak isteyen tavşan, ağaç dalındaki sincaba işaret etmiş. Yuvaya varmak için sincaptan yardım istemiş.

Sincap da baykuşa haber vermiş. Baykuş her zamanki bilge tavrıyla gelip tilki ve sırtlanı yuva bölgesinden uzaklaştırmak için fareleri kullanmış. Fareleri gören tilki o tarafa doğru yönelmiş, diğer tilki arkadaşıyla farelerin yanına gitmişler. Fareleri yiyemeden baykuş kapmış.

Tilki ve sırtlan uzaklaşınca sincap ile tavşan yuvaya girip yavruları yuvanın güvenli yerine iyice yeraltına sığınağa götürmüşler.

Tavşan çok korkmuş ama sincap ve baykuşa çok şey borçlu olduğunu anlamış. İyi ki böyle güzel arkadaşlarım var deyip onlara güzel bir yemek hazırlamış. Baykuş, fare arkadaşlarını alıp tavşanın yanına gitmiş ve güzel bir akşam yemeği yemişler.

Sevdiğim Hayvanlar İle İlgili Masal Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.