Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ekim 2021

Ses ve Öfke Özeti ve Kahramanları Kısa

Ses ve Öfke kitap özeti ile tahlili sayfamızda. 100 Temel eserlerden Ses ve Öfke özet kısaca kahraman tahlili kişilik özellikleri kısa olacak şekilde hazırladık. Sitemizde bütün kitap özetlerine ulaşabilirsiniz.

Ses ve Öfke Kitap Özeti ve Kahramanları

Zihinsel özürlü olan Benjamin, kız kardeşi Caddy ile çok iyi anlaşmaktadır. Geçmişe dair hatıralarını sürekli olarak hatırlayıp onunla olan bağını kuvvetlendirmektedir. Fakat kız kardeşi Caddy, erkeklerle arkadaş olmaya başladıktan sonra Benjamin bu durumdan çok rahatsız olmaktadır.

Benjamin kız kardeşi Caddy’nin bekaretini kaybetmesinden sonra çok üzülür ve arasını kardeşiyle açılır. Bir diğer kardeşi olan Quentin, Harvard Üniversitesi’nde okumaktadır. Quentin başarılı bir çocuktur. Bir gün saatin camını kırar. Benjamin zaman kavramı üzerine uzun uzun düşüncelere dalar.

Quentin bir gün küçük bir kız görür, ona dondurma ikram eder. Küçük kız sürekli olarak Quentin’i takip eder. Küçük kızın ağabeyi kardeşimin bekareti bozuldu diye, Quentin’i suçlar. Quentin ceza yer, kefaretle serbest kalır. Quentin bir an olsun Caddy’i hatırlar.

Quentin’in hayatı allak bullak olur. Caddy’i kirleten Dalton’u öldürmek ister. Anneleri Caddy ile başka birinin evlenmesini sağlar. Quentin buna karşı çıkar. Caddy ile araları açılır. Quentin sürekli olarak intihar etmeyi düşünür.

Bir diğer kardeşleri Jason para düşkünü ve sorumsuz biri olarak yetişmiştir. Her gün başına işler almaktadır. Başı beladan kurtulmaz. Evin hizmetkarlarından Dilsey de ailenin iflah olmayacağını düşünmektedir. Ailenin bu tür olaylardan dolayı sonunun geldiği düşünülür.

Kahramanlar

Benjamin: Zihinsel özürlü bir çocuktur.

Caddy: Benjamin’in kız kardeşidir.

Quentin: Benjamin’in erkek kardeşidir.

Jason: Benjamin’in erkek kardeşidir.

Dilsey: Evin kahyasıdır.

Ses ve Öfke Kahramanları ve Kitap Özeti Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Selin dedi ki:

    Ses ve öfke konusu araştırırken bu özet de daha bir çok kitap ile ilgili aradığım soruların cevabını buldum. Tek kelime ile harika bir kitap özeti yazmışsınız.

Yorum Yaz