Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2021

Sanayi ve Ticarete Bağlı Olarak Gelişen Meslekler

Sanayi ve Ticarete Bağlı Olarak Gelişen Meslekler

İnsanlar, kurulan fabrika ve atölyelerde çalışarak geçimlerini sağlamaktadır. Ülkemizde gıda, tekstil, otomotiv, kimya ürünleri sanayisi oldukça yaygındır. Fabrika işçiliği, gıda mühendisliği, tornacılık, makine teknisyenliği, kimyagerlik, otomobil tamirciliği sanayi tesislerinin bulunduğu çevrede öne çıkan mesleklerden bazılarıdır. Sanayi tesislerinde üretilen ürünlerin, ihtiyacı olan insanlara ulaştırılması gerekir. Bu amaçla sanayinin geliştiği yerlerde ticarete bağlı olarak gelişen birçok meslek vardır. Tüccarlık ve uzun yol şoförlüğü bu mesleklere örnek verilebilir. Tüccarlar, üretim faaliyetleri sonucunda elde edilen malları üreticiden alıp tüketicilere satarlar.

Gıda mühendisleri; gıda ham maddelerinin değerlendirilmesi, gıda kaynaklarının nitelik olarak korunması, böylece sağlıklı gıda çeşitlerinin artırılması konusunda araştırmalar yapar.

Uzun yol şoförleri, üretilen malları tır ve kamyon gibi araçlarla bir yerden başka bir yere taşır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. gamze dedi ki:

  Hiç güzel değil

 2. asya dedi ki:

  Güzel ama biraz az olmuş

 3. Anonim dedi ki:

  cok az meslek var

 4. sema dedi ki:

  Hiç hayran kalmadım ama güzel

 5. derya dedi ki:

  Slm bu bilgi gerçekten hayran bıraktı, hemen yazıyorum, Sanayi ve Ticarete Bağlı Olarak Gelişen Meslekler çok güzel olmuş, her yazıya yorum yazmam beğendiğim için yazdım.

Yorum Yaz