Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Haziran 2021

Ramazan Ayı Geldiğinde Minareler Mahyalarla Süslenir Sizce Bunun Nedeni Ne Olabilir?

Bu yazımızda Ramazan ayı geldiğinde minareler mahyalarla süslenir sizce bunun nedeni ne olabilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ramazan ayında Müslümanlar için oruç tutmak farzdır. Ramazan ayına özel faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Bu faaliyetler Ramazan ayının geldiğini haber verir ve manevi bir atmosfer oluşturur. Ramazan ayında oruç tutanların dünyasında bir sükunet meydana gelir. Suç oranları bile azalır.

Ramazan ayında ibadethaneler olan camiilerde de bazı faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Camiinin içinde mukabeleler okunur, hatim programları yapılır. Camiinin içi ve dışı süslenir. Hadis ve ayetler yazılır. Teravihten önce vaazlar edilir. Camiilerde, minareler arasında mahyalarla yazılar yazılır. Bu yazılar dua ve temenni içeriklidir. Ramazan ayının önemini vurgular. Ramazana verilen değeri gösterir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ezgi dedi ki:

    Ramazan ayı geldiğinde minareler mahyalarla süslenir. Bu durum benim yıl içinde en sevindiğim en huzurlu olduğum durumdur. Minarelerin mahyalarla süslenmesinin nedeni Ramazan ayının geldiğini ve oruç tutmanın faziletini insanlara bildirmektir.

Yorum Yaz