Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2021

Polis Haftası İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda polis haftası ile ilgili kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Polislik, kolluk kuvvetleri olarak resmi bir vazife olsa da manevi olarak farklı bir iklimde yetişen his ve fikirlerle insanların adeta gönüllü olarak yaptığı bir meslektir. Bizim toplumumuzda vatan, millet, devlet, din ve namus, akıl ve nesil güvenliğinin sağlanmasıyla kutsal kabul edilir.

Vatan için canını vermek, her hesabın ve planın üstünde olarak özellikle güvenlik güçlerinde göze alınan bir şeydir. Bu nedenle gözü kara bir millet sayılırız. Şehadet gözümüzde tüter. Göz göre göre haksızlığa, zulme rıza gösteremeyiz.

Milletimizin genlerinde olan bu özellik kadim tarihte Anadolu irfanı olarak da meşhur olmuştur. Anadolu vatan evlatları yetiştirerek, gönüllü hizmet eder gibi devletine ve milletine feda etmiştir. Askere gidenlerin saçına kına yakan bir millet, güvenlik güçleri, kolluk kuvvetleri için de aynı his ve fikirle yaklaşmaktadır.

Bu sebeplerle polisler, manevi anlamda beslendikleri ruh ikliminden cesaret alarak hareket ederler. Bununla beraber, akıllı, stratejik, planlı, disiplinli hareket etmek de manevi moralle sağlanır.

Polis fedakardır, polis cefakardır, polis uyumaz, polis gözünü dahi kırpmaz, polis yemeyi, içmeyi erteler, polis aile kurmayı, aile olmayı önemsediği için ailesinde fedakarlık yapar. Velhasıl polis olmak zor iştir.

Memur mantığıyla polis olmak bizim milletimize yakışmaz. Tabi ki de amirinden emir alır ama duygusuz, düşüncesiz, plansız robot gibi hareket etmez. Bu bakımdan insanı ve insani değerleri korur. Polis Haftası, her sene Nisan ayının ikinci haftasında kutlanır. Polislerimize hak ettikleri değeri vermemiz gerekir.

Polis Haftası İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ulviye dedi ki:

    Polis haftası ile ilgili yazı örneğiniz bir harika olmuş. Kompozisyon yazdım ve bu yazıdan yardım aldım kompozisyonum çok güzel oldu.

Yorum Yaz